Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Yapı Kataloğu BIMobject® Türkiye Tek Temsilcisi Oldu!

Yapı Kataloğu BIMobject® Türkiye Tek Temsilcisi Oldu!

Türkiye’nin 1973 yılından beri yayında olan ve yapı malzemeleri alanında çok önemli bir boşluğu doldurmuş ilk ve tek malzeme kataloğu olan Yapı Kataloğu, 2018 yılı itibariyle yenilenen altyapısıyla kolayca aranabilir bir formatta geniş kapsamlı ürün, tasarım, marka, proje bilgisi sağlıyor ve mimarlara yeni ürünler, sürdürülebilirlik, yeni teknolojiler vb. hakkında en son konularda bilgiler, günlük güncellemeler, düzenli bültenler ve blog içerikleri sunuyor.

45 yıllık tecrübesiyle Yapı Kataloğu şimdi de yeni bir uluslararası işbirliğine imza atarak BIMobject®’in Türkiye tek temsilcisi oldu. Bu kapsamda Yapı Kataloğu, mimarlık ve yapı sektörünün dijital ortamdaki en güçlü yapıtaşlarından olan BIMobject®’i Türkiye’deki sektörel profesyonellerle buluşturmak için çok önemli bir platform haline geldi. Yapı Kataloğu bu işbirliği ile sahip olduğu üye firma portföyünü BIMobject gibi günümüz mimarlık ve yapı teknolojisinin merkezinde yer alan çok önemli bir platformla buluşturarak sektörün bir adım daha öteye geçmesine büyük katkı sağlamayı hedefliyor. 

Yapı malzeme firmalarının ve ürünlerin en fazla kullanıcıya ve profesyonele ulaşması için çalışan iki önemli platform olan Yapı Kataloğu ve BIMobject®, hedef kitlenizi iyi tanıyan, doğru tanıtım ve pazarlama araçlarına sahip bir altyapıyla ürünlerinizi en iyi şekilde sektörle buluşturmaya devam edecek. 

__________________

BIMobject® Nedir? 

BIM (Building Information Modeling) (Yapı Bilgi Modellemesi), tasarlanmış veya yenilenmiş bir binanın bütün yaşam döngüsüne ve “Yapı Yönetimi”ne bağlı bir şekilde, içine 2 ve 3 boyutlu çizimlerin, geometrilerin, teknik özelliklerin ve sınıflan- dırmaların yerleştirildiği yenilikçi tasarım metodudur. 

BIM, sektörel rakipler için stratejik bir fırsat ve rekabet üstünlüğünü simgeler. Dünya piyasasında, mimarlar ve mühendisler ürün ve materyalleri sadece estetik ve fonksiyonel özellikleri için değil, bunlarla ilgili yararlı bilgilerin ve erişilebilirliklerinin ne kadar kolay olmasına bağlı olarak seçmeye özen göstermektedir. Şu an için, özel ve kamusal sektör içinde gördüğü talep her geçen gün artmaktadır. 

Merkezi İsveç’te yer alan BIMobject®, dünyada 14 farklı şubesiyle akıllı ve yüksek kalitede BIM objesi oluşturmak amacıyla kaliteli bir 3D modelleme servisi ve CAD dosya dönüşümü sağlar. Bu objeler, tasarımcıların ve kullanıcıların projelerine yerleştirebilmek için ihtiyaçları olduğu bütün bilgyi içermektedir. Genel anlamda bir BIM objesinde; teknik bilgiler, malzemeler, renkler, bitişler, geometriler, sertifikasyonlar, spesifikasyon maddeleri, üretici firma linkleri ve ticari bilgiler yer alır. 

22 farklı dil seçeneğine sahip bimobject.com cloud platformu aracılığıyla, firmalar ürünlerinin dijital replikalarını yayınlayabilme şansına sahip olurlar. BIMobject® Cloud şu ana kadar 30 milyon indirme, 1 milyondan fazla kayıtlı profesyonel ve aylık 1,2 milyon ziyaretçi ile BIM objelerinin geliştirilmesi, yayınlanması ve yönetimini sağlayan ve en hızlı büyüyen 1 numaralı portaldır.

KONUYLA İLGİLİ AYRINTILI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZE BURADAN ULAŞIN.