Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Standartların Ötesinde Pürüzsüz Bir Yüzey Deneyimi!

Standartların Ötesinde Pürüzsüz Bir Yüzey Deneyimi!

Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’daki hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olan Geberit’in Olona duş teknesi, inovatif tasarımı sayesinde değişen kullanıcı ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebiliyor. DIN 51097:1992 ve XP P05-011 standartları çerçevesinde B sınıfından C sınıfına yükseltilen Olona’nın yüzeyi, Türkiye pazarında bir ilk olarak dikkat çekiyor. Islak mekanlardaki en yüksek seviye olan C sınıfı kaydırmazlık kategorisine sahip Olona, pürüzsüz bir yüzey deneyimi sunuyor.

Yeni nesil banyo koleksiyonlarıyla standartların ötesinde yaşam alanları sunan Geberit, iF Design Award 2021’de ödüle layık görülen Olona duş teknesiyle Türkiye pazarında bir ilke imza attı. Olona’nın yüzeyinin kaydırmazlık seviyesi Alman Standartları Enstitüsü tarafından DIN 51097:1992 ve XP P05-011 standartları kapsamında B sınıfından C sınıfına yükseltildi.

25 farklı ölçü sayesinde her banyoya uyum sağlıyor

Tasarım anlamında banyolara çağdaş yorumlar getiren ve pürüzsüz bir yüzey deneyimi sunan Olona, kare ve dikdörtgen alternatifleriyle beğeni topluyor. 25 farklı ölçüsü sayesinde küçükten büyüğe her banyoya rahatlıkla adapte edilebilen Olona, zemin seviyesinde bir duş teknesi olarak monte edilebilmesinin yanında kolay renovasyona uygun olarak bitmiş seramik yüzey üzerine de monte edilebiliyor. Engelsiz yapıya uygun ürünlerin kendi içerisinde bulunan eğimi sayesinde suyun her taraftan tahliye özelliği yüksek sifona doğru yönlenmesini sağlıyor. Taş reçine döküme sahip Olona’nın her banyoya rahatlıkla entegre edilebilmesi ise maksimum tasarım özgürlüğünü beraberinde getiriyor.

Alman Standartları Enstitüsünün zemin kaplama kaydırmazlık standardı olan DIM 51097:1992, genellikle çıplak ve köpüklü ayakla basılan yerler için talep ediliyor. XP P05-011 ise aynı standardın Fransız versiyonu olarak kullanılıyor. Islak mekanlardaki en yüksek seviye olan C sınıfı kaydırmazlık kategorisi, havuz kenarları yürüyüş yollarında ve ıslak eğimli rampalarda tercih ediliyor.