Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
SAIB, EGGER Grubu'na katıldı

SAIB, EGGER Grubu'na katıldı

Merkezi Piacenza yakınlarındaki Caorso'da bulunan SAIB, tasarım ve sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımıyla 60 yıldır İtalya'nın önde gelen ahşap bazlı malzeme üreticilerinden biri. 200'ü aşkın çalışanın istihdam edildiği tesis için, EGGER'in hisselerin çoğunluğunu satın alması, küresel olarak aktif olan bu şirketler grubunda daha fazla büyüme ve sinerji anlamına geliyor. EGGER, bu yatırımla ana pazarı olan Avrupa'da daha fazla büyümek istediğini bir kez daha gösterdi…

EGGER ve SAIB’in sürdürülebilir iş ve güvenilir iş ortaklıkları konularında aynı değerlere sahip, neredeyse aynı zamanda kurulmuş iki aile şirketi olması dikkat çekiyor. EGGER'in SAIB'e yaptığı yatırımın altındaki bu ideal uyum, her iki şirket için de büyük bir gelişim potansiyeli sunuyor. EGGER Grubu, SAIB hisselerinin %60'ını devraldı. Uzun vadede EGGER’in katılım payını artıracağı öngörülüyor.

Ortak büyüme fırsatları

EGGER Grup Yönetimi Sözcüsü Thomas Leissing, devir işleminin sinerjisini şu sözlerle vurguladı: "İtalya, mobilya üretiminde Avrupa'nın önde gelen ülkelerinden; SAIB ise İtalyan mobilya endüstrisinin önde gelen tedarikçilerinden biri. SAIB hisselerinin çoğunluğuna sahip olarak pazar erişimimizi genişletiyor, kapasitemizi artırıyor ve İtalyan tasarım uzmanlığıyla ürün portföyümüzü genişletiyoruz."

SAIB'in sahibi olan ailenin üyeleri Giuseppe Conti, Clara Conti ve Sergio Doriguzzi, Caorso tesisini yönetmeye devam edecekler. Clara Conti, şirketin hisse satışını "Şirketimizin uluslararası EGGER Grubu'na entegrasyonu, Caorso üretim tesisi ve çalışanlarımız için bir büyüme fırsatı sağlıyor." şeklinde yorumladı.

Sergio Doriguzzi ve Giuseppe Conti ise "Her zaman üretimi geliştirmeye ve ürün kalitesine odaklanmış lider bir Grubun deneyiminden ve iş ağından yararlanabileceğiz. Her iki şirket de bir aile tarafından kuruldu ve geliştirildi, ayrıca çevresel sürdürülebilirliğe önem verme ve çalışanlarına güven duyma gibi ortak değerlere sahip. Bu, süreklilik ve yenilikle öne çıkan ortak bir gelecek inşa etmek için sağlam bir temel teşkil ediyor." sözlerini kaydettiler.

İtalya'daki 223 kişilik deneyimli ekip, bu ortak büyüme serüvenine önemli destek sağlayacak ve EGGER Grubu'na deneyimleriyle değer katacak. Özellikle sürdürülebilir döngüsel üretim süreçleri, EGGER Grubu'nun sürdürülebilirlik hedeflerine ideal bir şekilde katkıda bulunacak. Tesis, 1994'ten beri üretimde tamamen tüketici sonrası geri dönüştürülmüş ahşap kullanıyor.