Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
OurAir Virüse Karşı Hava Temizleme Sistemleri Artık Türkiye’de

OurAir Virüse Karşı Hava Temizleme Sistemleri Artık Türkiye’de

MANN+HUMMEL Grubu, koronavirüs pandemisinin yarattığı kısıtlı yaşam koşullarında önemli bir atılıma imza atarak kullanımı kolay, şık ve hareketli kapalı alan hava temizleyiciler geliştirdi. Cihaz, dahili HEPA H14 filtreleri sayesinde havadaki virüslerin, bakterilerin ve mikroorganizmaların yüzde 99.995’inden fazlasını güvenli şekilde tutup filtrelerken, sessiz çalışma özelliği ile modern bir tasarıma sahip.

MANN+HUMMEL tarafından geliştirilen mobil HEPA filtreler OurAir SQ 500  ve SQ 2500; yaşam alanlarında virüssüz ve güvenli hava sağlayan mobil hava temizleme sistemleridir. Bu cihazlar, iç mekanlarda havayı neredeyse tamamen virüsten arındırıyor. İki cihaz da kapalı mekan havasını saatte yaklaşık beş defa devridaim ettirerek mekanın korona günlerinde bile her zamanki gibi kullanılabilmesini mümkün kılıyor.

Konuyla ilgili MANN+HUMMEL Kamusal Hava Çözümleri Bölüm Şefi Jan-Eric Raschke, “Virüse karşı hava temizleme cihazlarımız korona öncesindeki sosyal ve ekonomik yaşamımıza geri dönme yolunda bir girişimdir. MANN+HUMMEL Grubu’nun bu önemli atılımı başarıyla gerçekleştirmiş olmasından gurur duyuyoruz ve sistemlerimizin yakın zamanda okullarda, restoranlarda, spor salonlarında, ofislerde veya kültürel etkinlik alanlarında kullanılmasını dört gözle bekliyoruz,” dedi.

Virüse karşı hava temizleyicilerin faydaları gün gibi ortada: sessizler, yüksek verimliliğe ve çekici bir tasarıma sahipler. Kullanım alanları parekende sektöründen okullara, bakım evlerine, ofislere, mağazalara, havaalanlarına, hastanelere, alışveriş merkezlerine, spor salonlarına, endüstriyel işletmeler gibi kamusal kurumlara ve etkinlik mekânlarına kadar uzanıyor. Alman Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü (KIT) bünyesindeki Mekanik İşlem Mühendisliği ve Makine Enstitüsü Profösörü Achim Ditler’in bir ilkokul sınıfında gerçekleştirdiği test sırasındaki ölçümler, cihazların aerosol konsantrasyonunun ve dolayısıyla virüs ve bakteri bulaşma riskinin azaltılmasında gösterdiği yüksek verimliliği kanıtlıyor.

Türkiye’de de satışa sunulan kullanımı kolay OurAir SQ 2500 ve OurAir SQ 500  cihazlarının birçok işletmenin korona virüs ile mücadelesine destek olması bekleniyor. Restoran müşterileri, sağlık kurumu misafirleri, spor salonu kullanıcıları, ofis çalışanları bu üstün teknolojili cihazlarla havası temizlenen mekanlara gönül rahatlığı ile gidebilecek.

MANN-HUMMEL Türkiye iş geliştirme yetkilisi satışa sundukları yeni kullanımı kolay hava temizleme cihazları ile ilgili şunları söyledi: “Ülke olarak yasaklara uymaya, sosyal mesafe ve temas koşullarını yerine getirmeye elbette devam edeceğiz. Ancak bu cihazları kullanan işletmeler bir adım öne çıkacaktır. Mekanlara korona ile mücadelede yeni bir yardımcı sunuyoruz ve bu cihaz sayesinde hem çalışanlarına hem müşteri ve kapalı alanı kullanan kişilere değer verdiklerini göstermiş olacaklar. Cihazlarımızın kullanımı oldukça kolay. Fişe takıp basit bir kurulum sonrası çalışmaya başlayan cihazlarımız 70 m²’den 200 m²’ye farklı büyüklükteki mekanlar için elverişli. MANN-HUMMEL’in Alman teknolojisi ve filtrasyondaki uzmanlığı ile geliştirdiği bu cihaz sayesinde korona ile mücadeleye katkı sağlayabilmiş olduğumuz için mutluyuz.”