Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Knauf Planner Suite’i İndirin, Tek Tıkla Tüm Knauf Çözümlerine Ulaşın

Knauf Planner Suite’i İndirin, Tek Tıkla Tüm Knauf Çözümlerine Ulaşın

Planner Suite Web ve Knauf Planner Suite BIM Eklentisi olarak iki ayrı çalışma alanı sunan Knauf Planner Suite ile hem Knauf çözümlerine erişmek hem de bu çözümleri bugünün ve geleceğin en önemli yapı planlama teknolojisi olan BIM’e uyarlamak mümkün oluyor.

İhtiyaç duyulan tüm Knauf çözümleri tek tıkla ekranlara yansıyor

Knauf Planner Suite kapsamındaki Planner Suite Web aracı, web tarayıcıları üzerinde çalışan bir arama motoru niteliğini taşıyor. Kullanıcı, Planner Suite Web’i kullanarak proje gereksinimlerine göre yangın dayanımı, suya dayanıklılık, ses yalıtımı, ısı yalıtımı gibi başlıklarda arama yapabiliyor. Sistem, kullanıcının ihtiyaçlarına uygun Knauf sistemlerini bir liste olarak sunuyor. Knauf Türkiye Teknik Satış ve Danışmanlık Yöneticisi Bartu Gökçora kullanıcıların aynı zamanda sistemlerin performans verilerini ve CAD dosyalarını da Planner Suite Web sayesinde bilgisayarına indirebildiklerini belirterek “Şartname gereksinimi durumunda taleplerin aynı arayüz üzerinden Knauf teknik ekibine çok hızlı bir şekilde iletilebilmesi de mümkün” dedi.

BIM entegrasyonu ile yapılar Knauf çözümlerine kavuşuyor

Knauf Planner Suite’in diğer aracı BIM Eklentisi ise ArchiCAD ve Revit yazılımları ile uyumlu. Bu araç sadece birkaç tıklama ile ücretsiz olarak www.teknik.knauf.com.tr web sitesinden indirilebiliyor. Yapı Bilgi Modellemesi’nin (BIM) yapıların tüm bileşenlerinin geometrik verilerinin yanı sıra zaman çizelgeleri, maliyet tahminleri, enerji temini, aydınlatma, yangından koruma ve tesis yönetimiyle ilgili verilerin üç boyutlu modellerine dayandığını, tasarımcı, mimar, mühendis, müteahhit, mal sahibi ve kamu yetkilileri için vazgeçilmez olduğunu hatırlatan Gökçora şöyle dedi: “Knauf Planner Suite’in BIM eklentisi, bütünleşik sistem arama fonksiyonu ile proje gereksinimlerine uygun Knauf sistem çözümlerinin bulunmasına ve tek tık ile BIM teknolojisine entegre edilmesine olanak sağlıyor. Kullanıcı böylece bölgesel özelliklere uygun performans çözümleri bulabiliyor, hızlı spesifikasyonlar hazırlayabiliyor ve otomatik sarfiyat tabloları oluşturabiliyor. Knauf Planner Suite, BIM verimliliğinde kullanıcıları bir üst seviyeye taşıyacak önemli bir anahtar.”