Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Kaleseramik, İSO 500 listesinde 180’inci sırada yer aldı

Kaleseramik, İSO 500 listesinde 180’inci sırada yer aldı

2021 yılında en büyük sanayi şirketlerinin yer aldığı listede, Türkiye seramik sektörünün öncü ve güçlü şirketi Kaleseramik, başarısı ile üst sıralarda yer aldı.

“İbrahim Bodur’u andığımız bir haftaya denk gelmesi bizim için ayrı bir gurur”

2021 yılının sadece şirketler için değil, ülkeler ve küresel pazar için de zor bir yıl olduğunu vurgulayan Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “2020 yılının başında ortaya çıkan pandemi ve onun yarattığı tahribat 2021’de de etkili olmaya devam etti. Ayrıca enerji, hammaddeye ulaşım, tedarik, üretim ve döviz kurundaki dalgalanmanın da etkisiyle artan maliyetler tüm sektör ve pazarları etkiledi. Türkiye’de sanayinin köklü çınarı olarak, bu zorlu süreçte aldığımız hızlı aksiyon ve doğru zamanda attığımız doğru adımlarla zorlukların üstesinden gelmeyi başardık. Anadolu’da 65 yıl önce sanayinin kuruluşuna öncülük eden bir şirket olarak, bugün de İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi listesinde, 180’inci sırada yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Bu ödülün, aynı zamanda ömrünü ülkesinin sanayileşmesine adayan Kale Grubumuzun Kurucusu ve Onursal Başkanımız merhum Dr. İbrahim Bodur’un vefatının 6’ıncı yılında andığımız bir haftaya denk gelmesi, bizler için apayrı bir gurur ve sevinç kaynağı oldu. İbrahim Bodur’un bıraktığı bu değerli mirası, daha ileri taşımak için var gücümüzle çalışmaya, ülkemiz ve insanımız için üretmeye devam ediyoruz. Bu zorlu yılda, büyük bir özveri ile çalışarak, şirketimizin Türkiye’nin en iyi sanayi kuruluşları arasında yer almasını sağlayan Kaleseramik Ailesi’nin tüm üyelerine teşekkür ediyor ve bu anlamlı ödül için hepsini tek tek tebrik ediyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin seramik sektöründeki 65 yıllık değeri

Kaleseramik, Kale Grubu’nun kurucusu Dr. İbrahim Bodur tarafından 1957’de Çanakkale’nin Çan ilçesinde kuruldu. 65 yıldır ilkleri ve yenilikleri ile Türkiye’de seramik sektörünün gelişimine öncülük eden şirket; bugün Avrupa’nın 6’ncı dünyanın da 17’nci büyük seramik karo üreticisi konumunda bulunuyor. Kaleseramik, aynı zamanda 100’ü aşkın ülkeye 100 milyon doların üzerindeki ihracatı ile de Türkiye’nin bu alandaki önemli şirketleri arasında yer alıyor.