Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Kale Kilit Genel Merkezi’nin Sıradışı Yüzeylerinde Artstone İmzası!

Kale Kilit Genel Merkezi’nin Sıradışı Yüzeylerinde Artstone İmzası!

Kale Kilit'in tüm ihtiyaç fonksiyonlarını karşılayan projede genel geçer ofis tasarımı ilkelerine radikal alternatifler sunuldu. Yapıda dev bir galeri boşluğuna kurgulanan resepsiyon, Room-in Room bölmelendirme sistemleri ile oluşturulan çalışma alanları, showroom, toplantı odaları ve tüm bu mahallerin sirkülasyonunu tanımlayan yeşil öğeler bulunuyor. Biyofilik tasarım anlayışının çalışma alanlarına adapte edildiği proje, bu bağlamda da bu tipolojinin mimari açıdan fikir öncülüğü eden tasarımları arasında yer alıyor.

Projenin koridor yüzeylerinde, showroom ve ofis alanının duvarında Artstone Yenilikçi Tasarım Serisi ürünlerinden Mayon’un doğal yaşamı yansıtan izlerinin yer yer kesilerek yeşil öğelerle doldurulmasıyla oluşturulan yüzeyler, Bakırküre ekibi tarafından iç mekanda yakalanan biyofilik prensibi pekiştiren en güçlü tasarımsal unsur oldu.

Artstone panellerinin mimari dokunuşlar ile canlı ve organik yüzeylere dönüştürülmesi, modern mimarinin malzeme odaklı sınırlarının mimarlar tarafından yıkılabileceği düşüncesini de tekrar gündeme getiriyor.

İlgili haber için tıklayın.