Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
GF Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri Arasında

GF Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri Arasında

GF Hakan Plastik’in bünyesinde bulunduğu İsviçre merkezli Georg Fischer (GF) dünyanın sayılı yayınlarından biri olan Wall Street Journal gazetesinin dünya genelinde gerçekleştirdiği en sürdürülebilir şirketler çalışmasında 9. sırada yer aldı.

Wall Street Journal'ın araştırması, iş modeli ve yenilik, çevre, sosyal katılım ve insan kaynakları olmak üzere dört kategoride incelendi ve çalışmada dünya genelinde 5.500 şirket değerlendirildi.  2005 yılından bu yana sürdürülebilirlik raporlamalarında şeffaf bir şekilde verilerini paylaşan GF, özellikle insan kaynakları alanında gerçekleştirdiği çalışan ve işyeri sorunları yönetimi konusunda en yüksek oyu alan markalardan biri olarak listede 7. sırada yer aldı. Güvenli su temini ve hafif bileşenlerle enerji tasarrufu konusundaki çalışmaları da göz önünde bulundurularak genel sıralamada ilk 10 firma arasında 9’uncu oldu.

33 ülkede 57 üretim tesisine ve yaklaşık 15.000 çalışana sahip olan Georg Fischer, GF Piping Systems (Boru sistemleri), GF Casting Solutions (Hafif Döküm Çözümleri) ve GF Machining Solutions (Talaşlı İmalat Çözümleri) alanlarında faaliyet gösteriyor. 3 ana iş alanına sahip olan GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunuyor.  GF Hakan Plastik, 2013 yılından bu yana GF Piping Systems (Boru Sistemleri) bünyesinde bulunuyor. GF Piping Systems, içme suyunun güvenli ve hijyenik dağıtımının yanı sıra gaz ve kimyasalların güvenli dağıtımını sağlıyor. GF’in tüm dünya genelinde uyguladığı politikaları bünyesine entegre eden GF Hakan Plastik, Türkiye’de sürdürdüğü şirket içi iş modelleri, ürün geliştirme ve üretim süreçlerini aynı kararlılıkla sürdürüyor.

Türkiye’de ilk sessiz boru üretimini gerçekleştiren GF Hakan Plastik, sektöründe yenilikçi yapısı ile dikkat çekiyor. Son olarak çevreci bir vizyonla geliştirip ürettiği yeni atık su sistemi Silenta Extreme, yangın regülasyonlarına tümüyle uygun, polipropilen bazlı ve halojen grubu elementleri içermeyen formülasyonu ile Türkiye’de sektöründe tek olma özelliğine sahip bulunuyor.

GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler, “GF, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim konularını iş hedeflerine entegre eden ve 15 yılı aşkın süredir yıllık Sürdürülebilirlik Raporu yayınlayan ilk şirketten biridir. Üç ana iş birimimizde de, su ve enerji tasarrufu sağlayan ve emisyon yayılımını azaltmaya yönelik yenilikçi çözüm ve ürünler geliştirmeye önem veriyoruz.  GF’in dünya genelinde uyguladığı politikaları biz de kendi bünyemize entegre ediyoruz. Gerek insan kaynakları alanında, gerekse Türkiye’de geliştirdiğimiz ve üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizle sürdürülebilirlik hedeflerine uygun aktif çalışmalar yürütüyoruz.

GF Sürdürülebilirlik Raporu 2019’a baktığımızda 3 ana faaliyet alanında ilk kez satışlarının yarısından fazlasını müşterilere sosyal ve çevresel faydalar sunan ürün ve çözümlerle gerçekleştirdiğini görüyoruz. 2018 ile kıyaslandığında bu, toplamda yüzde 7'den yüzde 54'e çıkan önemli bir artış. Wall Street Journal’ın yaptığı araştırma sonucu son derece motive edici bir güç. GF’in yeni 2025 sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön vermeye devam edeceğiz” şeklinde açıklama yaptı.