Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Geberit’in İnovatif Çözümleri Showroomların Modern Dokusuyla Bütünleşiyor

Geberit’in İnovatif Çözümleri Showroomların Modern Dokusuyla Bütünleşiyor

Geberit’in inovatif tasarım diline sahip banyo teknolojilerinin sergilendiği modern showroomlarda Geberit uzmanları tarafından satış ve satış sonrası destek hizmetleri de veriliyor.

Avrupa pazarında sıhhi tesisat teknolojilerinin lideri Geberit, banyolardaki yenilikçi çözümlerini, showroomlarında ziyaretçilerle buluşturuyor. Satış ve satış sonrası destek hizmetlerinin de verildiği showroomların modern tasarımı, Geberit’in global çaptaki deneyimiyle birleşiyor.

“Perakende satışlarımızın ciro içerisindeki payı yüzde 45 seviyelerine ulaştı”

2020 yılı itibarıyla duvar önü çözümlerinin tüketici ile buluşmasının ardından showroom uygulamasının başladığını belirten Geberit Türkiye Genel Müdürü Ufuk Algıer, “Hedefimiz, duvar arkası ve duvar önü ürünlerimizin nihai tüketiciyle buluştuğu özel tasarlanmış alanlarda sergilenebilmesi. İhracat kanadında Geberit Türkiye’ye bağlı olan ülkelerden Azerbaycan ve Irak showroomları geçtiğimiz yıl oluşturuldu. Sırada Özbekistan, Gürcistan, Kıbrıs ve Türkmenistan yer alıyor. Bu noktada showroom uygulamalarımız pozitif geri dönüşler alıyor. Banyo tarafında tüketici ile ürünü fiziksel olarak buluşturmak, dokusunu ve detaylarını hissettirebilmek, renk ve detay alternatiflerini canlı olarak showroom alanlarımızda gösterebilmek, perakende satışlarımızda pozitif bir performansı beraberinde getirdi. Perakende satışlarımızın genel ciro içerisindeki payı yüzde 45 seviyelerine kadar ilerledi. Bu da bir katma değer olarak hem bayi hem de Geberit tarafına olumlu olarak yansımakta” diye konuştu.

“Tüketiciler showroomlara girdiği anda farklılığı hissediyor”

Showroomların farklılaştığı alanları detaylandıran Algıer, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Showroomlarımızda Geberit’in tüm banyo ürünlerinin yanı sıra İsviçre merkezince tecrübe edilerek Türkiye’ye sunulan renk ve tasarım alanını, tam bir bütünlük ve birbirine geçişkenlik sağlayan bir anlatım dilini sergiliyoruz. Tüketiciler bu renk ve anlatım dili sayesinde showroomlara girdiği anda farklılığı hissetmeye ve tecrübe etmeye başlıyor. Bu konuda en önemli hedeflerimizden bir tanesi de tüm uygulama yaptığımız showroomlarda bulunulan bölgeye ve bayi hedeflerine göre minör farklılıklar olsa da genel Geberit mesajını aynı tasarım dili ve içeriği ile sunmak. Böylece Geberit‘in nihai tüketici ile buluşma serüvenini hedeflediğimiz bütün bölgelerde aynı hizmet kalitesi ve standart içerisinde yerine getiriyor olacağız.”