Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Dubai Big5'ta Kalekim Rüzgarı Esti

Dubai Big5'ta Kalekim Rüzgarı Esti

Türkiye yapı kimyasalları sektöründe liderliğini sürdüren Kalekim’in, Avrupa’da 5’inci sırada olduğunu vurgulayan Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Bugün Kalekim markasıyla tam 70 ülkede, her yapıya özel teknik çözümler sunuyoruz” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de 21-24 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlenen ‘Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı 37. Dubai The Big5 Show’da yerini alan Kalekim; seramik yapıştırıcıları, su yalıtımı çözümleri, iç ve dış cephe boyaları ve dekoratif ürünlerini, dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel ve tüketicilerle buluşturdu.

Kalekim’in, yapı sektöründeki 43 yıllık tecrübeyle hayata geçirdiği yenilikçi ürünlerini ‘teknik çözüm’ konseptiyle sunduklarını belirten Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Türkiye’de yapı kimyasalları sektörünün açık ara lideri olan Kalekim, bulunduğu coğrafyada zirveye çıkmayı başarmış bir Türk şirketi olarak büyümeye devam ediyor.

Bugün dünyanın pek çok yerinde güçlü bir dağıtım ağına sahibiz ve ürünlerimizi tam 70 ülkede tüketici ve profesyonellerle buluşturuyoruz. İhracatımızın yüzde 6’sını Avrupa Birliği ülkelerine, yüzde 35’ini Ortadoğu’ya, geri kalanını tüm dünyaya yapıyoruz” dedi.

Yaratıcı dekoratif uygulamalar

Doğu ile Batı’nın kesişim noktası şeklinde nitelendirilen Dubai The Big5 Show’da; Kalekim’in sıradanlıktan uzaklaşmak isteyenlere özel, dekoratif ürün gamı da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Zengin doku ve renk seçenekleri ile tasarımcılara ilham veren Artcrete, Betonart Fresh ve Camsıva ile yaşam alanlarına farklılık kazandıran Kalekim, fuar süresince birbirinden farklı ve yaratıcı uygulamaları katılımcılarla buluşturdu.