Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
BTM Ar-Ge’nin Devler Liginde

BTM Ar-Ge’nin Devler Liginde

BTM, 22 kişilik Ar-Ge Personeli ve 19 adet Ar-Ge proje sayısıyla ikinci 250 şirketin bulunduğu listede yer almanın haklı gururunu yaşıyor.

BTM, ulusal ve uluslararası rekabette verimlilik ve inovasyonun büyük güç oluşturduğuna inanarak Ar-Ge yatırımlarını daha da arttırmayı hedefliyor. Bilginin gücüne önem veren bir şirket olarak, yalıtım sektöründe 45 yıldır oluşturduğu bilgi birikimi ve tecrübeleri ile sektörün ve çağın değişen dinamiklerine hızla uyum sağlıyor. BTM; katma değeri yüksek ürünler üreterek, teknolojide de ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabet ederek ülke ekonomisine katkı sağlamaya ve istihdam yaratmaya devam ediyor. 

BTM Ar-Ge Merkezi Hakkında:

BTM’nin sürdürülebilirlik stratejilerinden biri; yalıtım sektöründeki mevcut ihtiyaçları gelecek kuşakların yaşamlarına zarar vermeden “önce sağlık, önce insan” ilkesi doğrultusunda yeni ve inovatif ürünlerle karşılayabilmek. BTM bu amaçla, mevcut Ar-Ge yapısını ve projelerini güçlendirerek 2017 yılında, sektöründeki ilk ve tek Ar-Ge Merkezi unvanına sahip firma oldu. BTM Ar-Ge Merkezi,  sektörün tüm test-analiz-raporlama ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte ekipmana sahip olup, tecrübeli ve bilgi birikimine sahip 16 mühendis, 4 teknisyen ve 2 destek elemanı olmak üzere, toplamda 22 kişiden oluşmaktadır. 

Ar-Ge Merkezinde halihazırda; Tübitak, TTGV ve UNIDO onaylı olanları da dâhil olmak üzere toplamda 14 adet proje yürütülmekte. UNIDO projesi, Kalıcı organik kirleticilerin terk edilmesine ilişkin bir çevre projesidir. Diğer projeler arasında; (VOC) uçucu organik bileşiklerin azaltılmasına yönelik ve enerji verimliliği sağlayan inovatif ürün tasarımları bulunmakta. Ürün tasarımlarında; enerji ve malzeme kaynakları gibi girdileri ve dolayısıyla maliyetleri indirirken, çevreye ve insan sağlığına olan sorumluluğu da yerine getirmeyi, ürün verimliliğini ve katma değerini arttırmayı göz önünde bulunduruluyor. Tescil edilen 10 adet Patent ve 7 adet Faydalı Model mevcut.  Ar-Ge Merkezi, tarafından geliştirilen, ıslak hacimlerde astarsız ve kolay uygulanabilen Alfa-Hibrit markalı Silan termine polieter/poliüretan su yalıtım malzemesi, Türkiye’de sadece BTM bünyesinde üretilen patentli bir ürün olup, son kullanıcılar tarafından da oldukça beğenilen ve pazarda tutulan bir ürün. Bunun yanında, toprak altı temel uygulamalarında su yalıtım amaçlı geliştirilen, özellikle hızlı kürlenmesi nedeniyle uygulamada avantaj yaratan su bazlı, koagülantlı latex takviyeli bitüm emülsiyon ürünü de oldukça beğenilen ürünler arasında.