Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Braas’tan Çığır Açan Yeni Teknoloji: Evolution Innotech

Braas’tan Çığır Açan Yeni Teknoloji: Evolution Innotech

Braas Çatı Sistemleri, geçtiğimiz yılın sonunda Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye'de lanse ettiği ve çimentolu kiremit üretim teknolojisinde devrim olarak ifade edilen “Evolution Innotech” yüzey teknolojisine sahip kiremit modellerini genişletmeye devam ediyor. Braas, yıllara dayanan Ar-Ge çalışmaları ile geliştirdiği, çatıda çığır açan yeni teknolojisi Evolution Innotech ile üç devrimsel yeniliği tek bir çatı altında topluyor: “Zırhlı koruma”, “Su itici yüzey”, yüksek renk şiddeti ve pürüzsüz yüzeyle sağlanan “Sürdürülebilir estetik performans”.  

Yaptığı kapsamlı yatırımla, tüm üretim süreçlerini ve hammaddelerini yeni baştan tanımlayarak dünya çapında bir üretim teknolojisi olan Evolution Innotech’i Gebze tesisine taşıyan Braas; böylece çatıda hem kaliteyi hem de performansı artırmayı hedefliyor.

Braas, kiremit yüzey kaplama teknolojilerinde devrim olarak gösterilen “Evolution Innotech” i Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de sunuyor. Bir Braas inovasyonu olan Evolution Innotech, günümüzde ulaşılabilen en üst düzey üretim teknolojisi olarak gösteriliyor. Bu teknolojiyi hayata geçirebilmek için Gebze tesisinde önemli ve büyük bir yatırıma imza atan Braas, böylece daha estetik ve daha uzun ömürlü çatılar sunmayı amaçlıyor.

Üç Devrimsel Yenilik Tek Bir Çatı Altında

Braas, yıllara dayanan Ar-Ge çalışmaları ile geliştirdiği, çatıda çığır açan yeni teknolojisi Evolution Innotech ile üç devrimsel yeniliği tek bir çatı altında topluyor: “Zırhlı koruma”, “Su itici yüzey”, yüksek renk şiddeti ve pürüzsüz yüzeyle sağlanan “Sürdürülebilir estetik performans”.

Evolution Innotech üretim teknolojisi sayesinde Braas kiremidin yüzeyi, "ColourFUSION - Ergitmeli kaynaştırma tekniği" ile gövdeyle bütünleşik, sağlam bir yapıya kavuşuyor ve çatı, zorlu çevre koşullarına (yağmur, kar, don vb.)  karşı bir zırh gibi korunuyor. Böylece kiremidin estetik ve fiziksel performansı artırılarak çevresel etkilere karşı daha güçlü ve daha dayanıklı hale getiriliyor. Zırhlı yüzey sayesinde kiremit, suyu yüzeyinden iterek bünyesine almıyor ve böylece yüzey aşınma direnci maksimuma çıkıyor. Evolution Innotech üretim teknolojisinde kullanılan ColourFusion tekniği ve yoğun teknolojik pigmentler sayesinde kiremit, daha doygun, daha canlı renklere sahip oluyor ve renk şiddeti performansını daha uzun süre koruyabiliyor. Evolution Innotech ile üretilen kiremitler, diğer kiremitlere göre daha pürüzsüz ve daha az toz tutan bir yüzeye sahip oluyor. Böylece kiremit, yağışla beraber kendi kendine daha iyi temizleniyor, kirlenme ve yosunlaşmaya karşı artırılmış bir korumaya sahip oluyor. Evolution Innotech ile Braas çatılar yaşıtlarından daha genç görünüyor.

Evolution Innotech Ürün Gamı Genişliyor

Yaptığı kapsamlı yatırımla fabrikasında tüm üretim süreçlerini yeni baştan tanımlayarak dünya çapında bir üretim teknolojisi olan Evolution Innotech’i Gebze tesisine taşıyan Braas; böylece çatıda hem kaliteyi hem de performansı artırmayı hedefliyor.

Braas, geçtiğimiz yıl sonunda TegaLModerN ile sunmaya başladığı “Evolution Innotech” i, 2017 yılı ile birlikte Villa serisi kiremitlerde de sunmaya başladı. Braas, TegaLModerN’de Magma Gri ve Titanyum Gri, Villa modelinde ise Gül Kurusu ve Havana Kahve renk seçeneklerinde Evolution Innotech’i tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Kiremit Yüzey Teknolojisi Neden Önemli?

Uzun ömürlü, konforlu ve estetik çatıların en önemli unsurlarından biri, kaliteli çatı kaplama malzemesi seçimidir. Kaliteli bir çatı kaplama malzemesinden beklenti ise; yağmur, kar, don gibi çevresel koşullara karşı dirençli olması, uzun ömürlü olup uzun yıllar sorunsuz kullanılması ve estetik performansının yüksek olmasıdır. En önemli çatı kaplama malzemelerinden olan kiremidin, yüzeyi de kaliteyi belirleyen önemli unsurlardan biridir.  Kiremidin güçlü ve inovatif bir yüzeye sahip olması uzun dönemde performansını olumlu yönde etkiler. Kısa zamanda renk şiddetini kaybeden, çevresel etkilere maruz kaldıkça yüzeyinde aşınma görülen ve yıpranan kiremitler, çatıda çeşitli sorunların oluşmasına neden olur. Bu sorunların oluşmasına izin vermeyecek üstün üretim teknolojileri ile geliştirilen kiremit modellerini en başta tercih etmek, uzun ömürlü bir çatıya sahip olmak için önemlidir.