Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
FORTA
FORTA

FORTA

FORTA Innovative Construction, inşaat sektörüne yenilikçi inşaat çözümleri sunmak ve tüm dünyaya inşaat alanındaki bilgi birikimi ve ürünlerini ihraç etmek amacıyla kurulmuş, uzman mühendis kadrosu ile faaliyette olan %100 Türk sermayeli bir kuruluştur. 
 
FORTA, ürün tedariğinin ötesinde proje danışmanlığı ve anahtar teslim proje hizmetleri ile bugüne kadar hizmet verdiği tüm firmaların her alanda çözüm ortağı haline gelmiştir. 
 
Beton Grubu
1978 yılından beri tüm dünyada beton güçlendirici birincil donatı olarak kullanılan FORTA-FERRO makro fiber donatı teknolojisinin endüstriyel inşaatların ve tünellerin vazgeçilmez ürünü haline gelmesini sağlayan FORTA, Betonda rötre çatlaklarına karşı kullanılan MICRO-FORCE mikro elyaf, çelik donatıdan yaklaşık 3 kat daha yüksek çekme dayanımına sahip, paslanmayan PULTRA GFRP (Glass Fiber Reinforced Polimer) çubuk donatılar ve POLARBETON hafif dolgu ve yalıtım betonu ile beton grubunda ürün gamını genişletmiştir.
 
Asfalt Grubu
Forta Innovative Construction’ın uzmanlık alanlarından olan asfalt sektörünün ihtiyacı olan tüm ürünler Forta bünyesinde yer almaktadır. Daha ince asfalt kalınlığı ile 2 kat uzun ömürlü yollar inşa etmeyi sağlayan FORTA-Fİ asfalt donatısı ve PARAFİBER asfalt güçlendirme katkısı yol inşaatlarına devrim niteliğinde çözüm getirmiştir. Soğuk havalarda asfalt dökümü sağlayan WARMAX, yüzey soyulmalarını önleyen TARMAX anti-strip katkısı, asfalt yüzeyinde oluşan çukurları hızlı ve etkili şekilde tamir imkanı sunan FİXALT ile Forta, asfalt müteahhitlerinin de vazgeçilmez çözüm ortağı haline gelmiştir. FORTA bünyesinde yer alan SBS ve benzeri diğer asfalt ürünleri ile birlikte FORTA asfalt teknolojisine de paket çözümler sunabilmektedir.
 
Zemin Grubu
FORTA, GEOFOR geosentetik ürünleri ( PVC Membran, HDPE Membran, Asfalt Geogridi, Geotekstil ) ile asfalt ve betonda güçlendirme/yalıtım konularında da güçlü çözümler sunmaktadır.
 
Plastik - Kauçuk Grubu
Tünel yapılarında sunulan total çözümler, içerisinde TBM segment aksesuvarlarının da yer aldığı ürünlerle birlikte piyasaya sunulmaktadır. POLKA pin-soket sistemleri, enjeksiyon ve kaldırma soketleri, Cıvata ve Cıvata Dübelleri, Kılavuzlama çubukları ile birlikte, Sızdırmazlık Contası imalatları da FORTA tarafından yapılmaktadır.
 
Kimyasal Grubu
Tünel çözümlerinde ihtiyaç duyulan kimyasal maddelerle birlikte TBM tünellerinde gerekli tüm çözümler paket olarak sağlanabilmektedir. Sızdırmazlık Contası Yapıştırıcıları, TBM Kuyruk Gresi, Ana Makine Gresi ve Zemin Şartlandırıcı Köpükleri ile TBM makineleri ve uygulamaları için yüksek kaliteli ürünler sağlanmaktadır.
 
Özel Ürünler
FORTA, FRP Kompozit ürünleri ile özel alanlarda da üretimler gerçekleştirmektedir. Kompozit korkuluklar, kabinler, ızgara ve kapaklar gibi özel çözümlerle de bugüne kadar bir çok projede yer alınmış ve kalitesini ispatlamıştır.
 
Forta Innovative Construction, bugüne kadar özenle geliştirdiği teknik altyapısını ITA (International Tunneling Association), ACI ve Türk Tünelcilik Derneği gibi kuruluşların yönetiminde yer alarak zenginleştirmeye ve inşaat teknolojileri sektörüne teknik alanda da katkı sunmaya devam etmektedir. 
 
İnşaat sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda üretim kapasitesini ve altyapısını geliştirmeye verdiği önemle FORTA, bu doğrultuda ileri teknoloji donanımıyla kurduğu yeni üretim alanı ile, araştırmaya, geliştirmeye ve Türk inşaat sektörüne her alanda fayda sağlamaya devam etmektedir.