FİXA

Firma Hakkında

Binalar, içinde yaşayanların mutluluğu ile değer kazanır. FİXA, sıcak yuvalar ve yaşam kalitesi yüksek binalar için 2001 yılından bu yana ileri teknoloji ürünü yapı kimyasalları üretiyor.
 
Günümüzde modern yapılar, insanların barınma ihtiyaçlarını gidermenin ötesinde, estetik, konfor ve güvenlik ihtiyaçlarına da en iyi şekilde yanıt vermektedir. İleri teknoloji binalar, içinde yaşayanların hayat standartlarını yükselterek mutlu bir yaşam sürmelerini sağlar. Binaların bu özelliklerinde, inşaatın her aşamasında kullanılan yapı kimyasalları önemli bir rol oynar.

FİXA YAPI KİMYASALLARI, ileri teknoloji binaların yalnızca yüksek teknoloji ürünü kimyasallarla sağlanabileceği anlayışından yola çıkarak 2001 yılında İstanbul’da kuruldu.

Araştırma ve geliştirmeye verdiği önemle kısa sürede sektörünün aranan markaları arasına giren FİXA YAPI KİMYASALLARI, bugün İstanbul’daki fabrikasına ek olarak, 2009’da Adana ve 2011’de Ankara’da kurduğu tesislerinde yılda 350.000 ton toz ve 5.000 ton sıvı üretimi kapasitesine sahiptir. 2013 yılında tamamladığı MS Hibrid, poliüretan ve silikon üretim tesisi ile Türk yapı sektörünü üstün teknoloji ürünlerle tanıştırmıştır.

FİXA’nın iştiraki olan İGLOTEK Isı Yalıtım Sistemleri ise 2011’de İstanbul’da kurulmuş olup, ısı yalıtım sektörünün ihtiyacı olan yüksek nitelikli beyaz ve gri EPS üretimi yapmaktadır.

FİXA, ürün kalitesini daima en yukarıda tutmak, müşteri ihtiyaç ve beklentilerine yanıt verebilmek için AR-GE ve eğitim ile birlikte kalite kontrol sistemlerine de büyük önem vermektedir. Ürün kalitesini etkileyen tüm hammaddeler, yarı mamuller ve üretimi tamamlanmış ürünler piyasaya arz edilmeden önce mutlaka gerekli kontrollerden geçirilmektedir. FİXA, CE, TSE, TSEK gibi kalite belgelerinin yanı sıra ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi sertifikalarına ve yurtdışı pazarlarda aranan diğer kalite belgelerine sahiptir.

FİXA, ürün seçimi ve ürünlerin doğru uygulanmasını mümkün kılmak için, tüm müşterilerine donanımlı ve profesyonel satış kadroları ve destek birimleri ile hizmet vermektedir.

Tüm bayilerini aynı zamanda iş ortakları olarak gören FİXA, yurt çapında sahip olduğu yaygın bayi yapılanmasının yanı sıra, pek çok ülkede kurduğu distribütörlük ağı ile ihracatını da her geçen gün güçlendirmeye devam etmektedir. KKTC, Bulgaristan, Gürcistan, İran, Irak ve Rusya gibi komşu ülkelerin yanı sıra Avrupa kıtasında Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda, Slovakya, Malta, Asya kıtasında Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Hindistan, Lübnan, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Afrika kıtasında Nijerya, Sudan, Mısır, Tanzanya ile Gana FİXA’nın düzenli ihracat yaptığı ülkeler arasında yer almaktadır.

FİXA, bugün İstanbul, Adana ve Ankara’da, tamamı bilgisayar otomasyonlu modern üretim tesislerinde su yalıtım sistemleri, sızdırmazlık ürünleri, onarım, güçlendirme ve restorasyon ürünleri, zemin sistemleri, ısı yalıtım sistemleri, beton ve harç katkıları, kalıp ayırıcılar ve kür malzemeleri, çimento esaslı sıvalar ve örgü harçlar›, seramik yapıştırıcıları, seramik derz dolguları ve teknik yapıştırıcılar olmak üzere toplam 11 ürün grubunda, yurtiçi ve yurtdışı inşaat, marin ve çeşitli endüstriyel sektörlere yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır. 

Ürünler

FİXA

Teklif İste

Send