Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
MARBLE Izmir 2022

MARBLE Izmir 2022

  • Fuarlar

  • 30 Mart 2022, Çarşamba

  • 02 Nisan 2022, Cumartesi

  • fuarizmir

Dünyanın doğaltaş sektöründe en önemli buluşmalarından olan MARBLE İZMİR – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 30 Mart - 2 Nisan 2022 tarihinde kapılarını 27. kez tüm dünyaya açıyor. MARBLE İZMİR, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda katılımcı firmayı ve sektör profesyonelini Türkiye’nin enbüyük ve en modern fuar kompleksi fuarizmir’de ağırlayacak.
 
Türkiye’deki mermer rezervi, dünyadaki mermer rezervinin %33’nü oluştururken, ülkemiz mermer çeşitliliğiyle de dikkat çekiyor. Türkiye’de 80’nin üzerinde değişik yapıda, 120’nin üzerinde değişik renk ve desende mermer rezervi bulunuyor. Uluslararası piyasada en tanınmış mermer çeşitleri; Süpren, Elazığ Vişne, Akşehir Siyah, Manyas Beyaz, Bilecik Bej, Kaplan Postu, Denizli Traverten, Ege Bordo, Milas Leylak, Gemlik Diyabaz ve Afyon Şeker olarak karşımıza çıkıyor. MARBLE İZMİR Fuarının düzenlendiği kent olan İzmir, doğal taş ihracatı yapmaya en elverişli şehirlerden biri. MARBLE İZMİR Fuarı; Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının buluşma noktası olan liman kenti İzmir’de, her yıl tüm dünyadan binlerce sektör profesyonelini buluşturuyor. 
 
Türkiye’ye kompoze taş teknolojisini getirerek doğal taşlara alternatif bir pazar yaratan Çimstone, Marble İzmir’de dünya markaları arasındaki yerini alıyor. İZFAŞ’ın “dünya markası” haline getirdiği Marble Fuarı’na düzenlendiği ilk yıldan bu yana katılan Çimstone, Hol A 140 numaralı standında bu yıl da ziyaretçileri ile buluşacak.
 
Türkiye’nin kapasitesi en yüksek diyabaz ocağına sahip Demirtaş Maden Mermer de fuarda Hol A 133 numaralı standında ziyaretçilerini bekliyor olacak. 
 
Fuarla ilgili ayrıntılı bilgiye BURADAN ulaşılabilir.