Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
İstanbul Mimarlık Festivali 2020

İstanbul Mimarlık Festivali 2020

  • Diğer

  • 05 Aralık 2020, Cumartesi

  • 11 Aralık 2020, Cuma

Mimari odaklı bir kültür, sanat ve araştırma platformu olan The Circle ile mimarlık yayıncılığı ve sektörel iletişim projeleri yapan Binat İletişim & Danışmanlık İstanbul'a bir mimarlık festivali kazandırmak için iş birliği yaptı.
 
İstanbul Mimarlık Festivali, ilk yılının teması “paradigma kayması”  ile mimari dile yeni giren kavramların mekandaki yansımalarının peşine düşmeyi amaçlıyor. 5 Ekim Dünya Mimarlık gününde lansmanı yapılan festival, 5-11 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleşecek.
 
Fetivalde etkinliklerin merkezi İstanbul olacak. The Circle ana mekanlardan biri olmakla birlikte kentin farklı noktalarına yayılan etkinlikler planlanacak. Böylece şehre dair ‘şehirde soluk alıp veren’ bir festival düzenlenecek. 2020 yılında pandemi nedeniyle ağırlıklı olarak açık hava/bahçe gibi mekanlara yoğunlaşacak. İlk yıl dijital etkinliklere ağırlık verilecek. Koşullara göre; fiziksel etkinliklerin dijitale, dijital etkinliklerin fiziksel mekanlara taşınması düşünülebilir. 
 
VitrA’nın ana sponsorluğunda düzenlenen festivalin danışma kurulunda İpek Akpınar, Müge Cengizkan, Ela Çil, Sibel Dalokay, Neslihan Dostoğlu, Deniz Güner, Yeşim Hatırlı, Sinan Logie, Kerem Piker, Dürrin Süer, Ertuğ Uçar ve Zuhal Ulusoy yer alıyor. 
 
Hizmet Sponorları arasında Yapı Kataloğu'nun da yer aldığı festival ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.