Ecor Turkey

Firma Hakkında

Noble Environmental Technologies Corporatio (NET, Noble Çevreci Teknolojiler Şirketi), 2005 yılında San Diego, Kaliforniya’da, çevreci mimar ve ECOR’un yaratıcısı Robert Noble tarafından, ECOR markalı ürünler ve teknolojiler geliştirmek üzere kurulmuş yenilikçi bir teknoloji şirketidir. NET ve USDA (ABD Tarım Bakanlığı) Orman Ürünleri Laboratuvarı işbirliği ile geliştirilen ECOR; orman, tarım ve şehir atıklarından elde edilen her çeşit doğal selülozun, patentli teknoloji ile sadece su, ısı ve basınç uygulanması ile üretilir. %100 biyolojik bazlı, %100 zehirsiz, aynı zamanda sağlam, bükülebilir, hafif ve çevreci panellerdir. Bu paneller; ahşap, MDF, kontrplak, yonga levha vs. alternatifi olarak her türlü mobilya, stand, iç dekorasyon ve dekoratif ürünlerin üretiminde kullanılan yapı malzemeleridir.
 
ECOR’un üretimi sırasında hiçbir ağaç kesilmediği gibi; atık karton, gazete, ofis kağıtları, orman atıkları, talaş, ekin sapları ve hatta yumurta kabuğu, kahve telvesi, kuruyemiş kabukları gibi her türlü tarımsal atık kullanılabilmektedir. Üretimi sırasında kimyasal tutkal, katkı maddeleri, formaldehit kullanılmadığı için sağlığa zararlı değildir.
Cradle to Cradle ve Leeds standardlarında bir ürün olan ECOR, 2010’da Material Connexion tarafından Yılın Yapı Malzemesi, 2011’de Connect Temiz Teknoloji tarafından En Yenilikçi Ürün olarak seçilmiş; 2014 yılında Edison Awards- Bronz Ödülü’nü almıştır.
 
Bugün Noble Çevreci Teknolojiler Şirketi’nin San Diego Kaliforniya’daki merkezinde tasarım, üretim, AR&GE, teşhir alanları ve ofisleri bulunmaktadır. Mart 2013’de, Noble Environmental Europe AG, ECOR’u Noble lisansı ile, Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Afrika’da üretmek ve dağıtmak amacıyla İsviçre’de kurulmuştur. Şirketin üretim tesisi, Sırbistan’ın Kraljevo şehrinde, 3500 m² lik bir alanda kurularak, üç vardiyada yıllık 500 bin m² kapasite ile üretime başlamıştır. Şu anda mevcut tesislerin 15.000 m² ye ve üretim miktarının 3 milyon m² ye çıkartılması için çalışmalar devam etmektedir.
 
ECOR’un ilk kullanıcıları arasında Google, Wholefoods, Lucky Buddha Beers, H&M, Toms Shoes, Microsoft, İkea ve 20th Century Fox gibi önemli birçok kurum bulunmaktadır.
 
Harvard Business School’daki öğrencilik yıllarından Robert Noble’ın sınıf arkadaşı olan Meltem Kurtsan; ECOR’un dünya markası olma yolculuğunda, Avrupa ve Türkiye yapılanması için Noble Environmental Europe Yönetim Kurulu’na katıldı ve Noble Çevreci Teknolojiler AŞ Türkiye’nin kurulması için çalışmalara başladı.

Ecor Turkey Ürünleri

Ecor Turkey

Teklif İste

Gönder