Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Demirtaş Maden Mermer
Demirtaş Maden Mermer

Demirtaş Maden Mermer

Türkiye’nin kapasitesi en yüksek diyabaz ocağına sahip Demirtaş Maden Mermer Şirketi 1997’de Antalya Alanya ilçesi Demirtaş kasabasında kurulmuştur. Diyabaz ocağı çalışmalarının yanında Alanya ve Gazipaşa bölgelerinde kurulan üç farklı mermer ocağı ile de mermer sektöründe önemli bir yer edinmiştir.
 
Demirtaş’ta kurulan mevcut fabrika, yılda 300.000 m2 kapasite ile dünya standartlarında yüksek donanımlı makinalar ile üretim yapmaktadır. Ocaklarda toplam blok kesme kapasitesi yılda yaklaşık 60.000 m2'dir.
 
Kendine ait 4 ocak işletmekte olan Demirtaş Maden, bütünleştirilmiş yaklaşım ile kendi kaynaklarından herhangi bir sınırlama olmaksızın birinci elden en iyi kalitede ve tam kontrollü olarak üretim sağlamaktadır.
 
Ürünleri blok, plaka ve istenen ebatta üreten Demirtaş Maden Türkiye’deki pazarının yanında Uzak Doğu, Orta Doğu ve Avrupa’ya da ihracat yapmaktadır.
 
Demirtaş Maden diyabaz sektöründeki güçlü avantajını Türkiye’de birçok ulusal projede kullanmaktadır. 25 yıllık tecrübe ile edindiği referansları diyabaz piyasasındaki etkin rolünü yansıtmaktadır.