Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
CF Prekast
CF Prekast

CF Prekast

Cf-Prekast, Enki Müşavirlik Mühendislik Ltd.Şti adına kayıtlı olan tescilli markadır. Enki Müşavirlik 2021 yılı Aralık ayından beri Dicle Üniversitesi Teknokent bünyesinde faaliyet göstermekte olup 'Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri' üzerine Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir. Firma İstanbul Ticaret Odasına bağlı BTM’ye (Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi) 2022 Şubat ayından beri üyedir. 
 
Cf-Prekast kısaltması Cement-Free veya Carbon-Free Prekast olarak anlaşılabilir. 'Çimentosuz Ön Üretimli Yapı Malzemeleri' üretmek ve geliştirmek amacıyla tescilli markanın adını taşıyan Cf-Prekast (Çevre Dostu Yapı Malzemeleri) Ar-Ge ve Üretim Merkezi 1 Haziran 2022 yılında faaliyete sokulmuştur.
 
Sürdürülebilirlik, karbon emisyonları, karbon ayakizi gibi konular son 50 yıldır uluslararası kamuoyunun gündeminde olmakla birlikte ülkemiz 2021 yılında Paris İklim Anlaşmasına taraf olmuştur ve bu sayede küresel karbon emisyonu azaltma hedeflerine ortak olmuştur. Bu minvalde firma kendi markası ve kendi geliştirdiği ürünler ile sürdürülebilir bir dünya için üstüne düşen kurumsal görevi yerine getirmeyi hedeflemektedir. 
 
Ülkemizde kendi alanında çimentosuz ve karbon emisyonu düşük ürünlerle çalışan ilk ve tek firma olması dolayısıyla Ar-Ge çalışmaları üretim tesisinde çok önemli bir gereklilik halindedir. Piyasanın istekleri ve eğilimleri doğrultusunda ürün yelpazesini genişleterek kullanıcıların sağlıklı evlerde, ortamlarda yaşaması için bilimsel altyapısı olan çalışmalar yürütülmektedir.