Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Yapı Ürünleri Blogunuzu Nasıl Optimize Etmelisiniz?

Yapı Ürünleri Blogunuzu Nasıl Optimize Etmelisiniz?

Blog alanı oluşturmak, web sitelerine daha fazla potansiyel müşteri çekmekle kalmıyor, aynı zamanda web sitelerinin düzenli olarak güncellenen içeriğe sahip olmasını sağlamaya yardımcı oluyor ki bu da arama motoru sıralamalarını arttırmak için çok önemli.

Blog, markaların kendisini bir düşünce lideri olarak konumlandırmasına ve “otorite” markasını oluşturmasına olanak sağlar, özellikle endüstri eğilimleri ve etkinlikleriyle ilgili yorumlarda bulunulduğunda.

Yapı ürünleri markanızı yükseltecek içerik oluşturmak için 4 öneriyi takip etmek önemli; bu sayede okuyucularınızı blogunuzu tekrar tekrar ziyaret etmeye teşvik edebilirsiniz.

1) Kitlenizi tanımlayın (ve bilin)

Blog yayınları yazarken her zaman markanızın müşterilerini (ve potansiyel müşterilerini) göz önünde bulundurun. İşlerini daha iyi yapmalarına, daha başarılı olmalarına veya işlerini büyütmelerine nasıl yardımcı olabilirsiniz? Blogunuz, okuyucuların sık sorulan sorularını (işle ilgili zorlukları ve sıkıntıları) ele alabilir ya da sadece faydalı ticaret numaralarını paylaşabilirse, markanızın güvenilir bir kaynak olarak görülmesi daha olasıdır. Ve bu, markanızın güvenilirliğini arttırmada uzun bir yol kat edebilir.

İPUCU: Blog yayınlarınızın sesini, müşterinizle veya potansiyel müşterinizle yüz yüze konuşurmuş gibi, sohbet halinde ve rahat tutun.

2) Baştan çıkarıcı bir başlık yazın

En iyi yazılmış blog yazısı bile zorlayıcı bir konu satırına sahip değilse fark edilmeyecektir. Herhangi bir yazılı içerikte olduğu gibi, bir blog postası okurları ilgilendiren bir başlığa ihtiyaç duyar ve gönderinin ne olduğuna dair net bir ilk izlenim sağlar. Unutmayın, bir okuyucunun dikkatini çekmek için sadece birkaç saniyeniz var. Güçlü, son noktaya ulaşan manşet, okuyucuları anlatınıza çekmeyi kolaylaştırır.

İPUCU: Akıllı başlıklar merak uyandırabilirken, aşırı yaratıcı yaklaşımlar bu işareti kaçırabilir - potansiyel olarak kaybedilen fırsatlar yaratır. Basit, kolay sindirilebilir başlıklara takılmak en iyisidir. İdeal olarak, iyi bir başlık uzunluğu en az 7 veya 8 kelimeden oluşmalıdır.

3) Mizanpajı önemseyin

Okuyucularınızın içeriğinizle etkileşime girmesini engelleyebilecek uzun paragraflar ve sınırsız metin dizileri kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, yapı oluşturmak için alt başlıklar ve listeler gibi öğeleri ekleyin. Okuyucuların içeriği hızlı bir şekilde gözden geçirmelerini kolaylaştırın.

İPUCU: Blog postanızda resimler veya grafikler / Infographics kullanmayı düşünün. Görsel ilgi eklerler ve içeriğinizi desteklerler; bu, aksi halde dikkatini dağıtan okuyucuları odaklamanın etkili bir yolu olabilir.

4) Net bir harekete geçirme ifadesi geliştirin

Her blog yazısı kolayca tanımlanabilir bir harekete geçirme ifadesine (CTA) sahip olmalıdır. Bir okuyucunuz yayınınızın sonuna kadar geldiyse, bu kitleyi tam olarak meşgul etmiş olursunuz. Bu yüzden fırsattan tam olarak yararlandığınızdan emin olun. CTA'nızı oluştururken okuyucuları harekete geçmeye motive etmek için tasarlanmış eylem fiilleri kullanın. Bazı örnekler arasında “tanıtım broşürümüzü indirin”, “ücretsiz deneme için kayıt olun” veya “seminerdeki yerinizi ayırın”.

İPUCU: Her yayının sonuna bir "Blogumuza Abone Ol" seçeneğini ekleyin. Bu “dönüşümler” markanıza ilgi çekmeye yardımcı olur ve potansiyel müşterileri satış huninize daha fazla taşımaya katkıda bulunur.

Dikkate alınması gereken bazı ek noktalar:

Güncel olayları değerlendirin

 Blog içeriğinizi işletme kültüründe güncel konularla ilişkilendirmek, gönderileri zamanında ve ilginç hale getirmeye yardımcı olabilir. Örneğin, “sağlık için tasarım” ve ürünlerinizin bu eğilimi nasıl desteklediğinin önemine vurgu yapabilirsiniz ve ya kuruluşunuzun vasıflı iş gücü kıtlığına yönelik yollarını tartışabilirsiniz.

Araştırmaları kullanın

Blog yayınlarınıza konuyla ilgili istatistikleri, anketleri veya sektörle ilgili diğer araştırmaları ekleyin. Blog gönderilerine değer katmanın başka harika bir yolu da derinlemesine bir çalışmaya veya daha az resmi bir okuyucu anketine dayanan, araştırmaya dayalı içerikler üretmektir.

Hedef anahtar kelimeleri ekleyin

Blog postanız boyunca markanızla alakalı anahtar kelimeler ve kelime öbekleri kullanmayı unutmayın. Bu, arama motorlarındaki görünürlüğünüzü artırır ve içeriğinizi hedef kitlelere göre daha kolay bulmanızı sağlar.

Odaklanın

Blog gönderileri geliştirirken, bildiklerinize sadık kalın ve temel uzmanlığınızdan uzak durmaktan kaçının. Aksine, markanızla ilgili belirli bir alanda uzmanlık kurun. Çoğu pazarlama farklılaşması biçiminde olduğu gibi, geniş bir alandan ziyade dar bir alanda güvenilirlik sağlamak tercih edilir.

Blogunuzu tanıtın

Blog yayınlarınızı optimize etmek için bunları markanızın e-bülteninde ve sosyal medya platformlarında paylaşın. Yayınlarınıza daha fazla dikkat çekecek ve web sitenize daha fazla trafik çekeceksiniz.

_______________________________

Yazının orijinaline buradan ulaşılabilir.