Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Yapı Malzemesi Şirketleri Sosyal Medyaya Nasıl Girebilir?

Yapı Malzemesi Şirketleri Sosyal Medyaya Nasıl Girebilir?

İşte sizlere üst düzey yöneticileri sosyal medyaya dahil etmek için iki yöntem:

Birinci yol, kaydolmalarını sağlayıp onları bir ‘stalker’a dönüştürmek.

  • Facebook – özel hayatlarını ortaya dökmeden nasıl bir hesap yaratacaklarını veya bir şeyler paylaşabileceklerini gösterin. Facebook sayfası olan ve nadiren paylaşım yapan birçok üst düzey yönetici var. Güvendikleri birkaç insanla bağlantıları var. Aynı zamanda rakiplerinin sayfalarını da ‘beğeniyorlar’. Ardından Facebook’a girip gözlem yapıyor ve insanların Facebook’u nasıl kullandığını, şirketlerle nasıl etkileşime geçtiğini öğreniyorlar. Onların Facebook’ta olduklarını bile unutursunuz, gerçek hayatta rastlayıp size her gün Facebook’ta paylaştığınız renkli çoraplarınız hakkında bir şeyler söyledikleri zamanlar dışında tabi.
  • LinkedIn – Üst düzey yöneticilerin zaten LinkedIn hesabı olabilir, ancak eğer iş aramıyorlarsa nadiren kullanıyor ya da kontrol ediyorlardır. Onları diğer insanların aktivitelerini takip etmeleri ve daha fazla insanla bağlantı kurmaları için teşvik edin. Müşterilerle ve çalışanlarla bağlantıları olmalı. Daha sonra yapı sektörü gruplarına girmesini ve tartışmaları izlemesini sağlayın
  • Twitter – Siteye kayıtlarını yapın ve takip edecekleri şirket ve kişileri bulmalarına yardımcı olun. Bir kez daha, ara ara Twitter’a girip gözlem yapmak dışında hiçbir şey yapmak zorunda değiller.
  • Instagram, Houzz, Pinterest ve Google+ – Bu siteleri onlara yalnızca gösterip kısa bir açıklama yapın. İçlerinden herhangi birine oldukça ilgi duymadıkça, Facebook-LinkedIn-Twitter üçlüsüne alışana kadar bu siteleri beklemeye alın.

İkinci yöntem, satış yönetimine odaklanmaktır.

Pazarlama otomasyonu, satış liderleri arasında hızla popülarite kazanıyor. Pazarlama otomasyonu hedef kitlenizle doğru platformda ve uygun içerikle iletişim kurmanızı sağlayarak satın alma sürecinin tamamlanmasına yardımcı olur.

Yapı malzemeleri sektöründeki çoğu üst düzey yönetici, onlara yeni ürünler satan insanlara alışıklar. Sosyal medyada ise bu yok. Bir dizi şirket, satışları arttırmak için sosyal medyanın ve kaliteli online içeriğin gücünü fark etti. Pazarlama otomasyonunun yaptığı, her şeyi ölçülebilir kılmak, böylelikle çabalarınızın satış sonuçlarına nasıl yansıdığını görebilmek. Kısacası, satış yöneticisinin işini kolaylaştırırken, satışları arttırmaya yardımcı oluyor, bu da tüm ekibin iyi görünmesini sağlıyor.

Bu çabaların anahtarı iyi bir içerik ve bunları paylaştığınız yerdir. Pazarlama otomasyonu, yapı malzemeleri şirketlerinin kıdemli yöneticilerinin sosyal medya hakkında nihayet heyecanlanabilmesinin bir yolu olabilir. Eğer pazarlama otomasyon şirketleri henüz şirketinizi aramaya başlamadıysa, siz onlara ulaşın. Numaralarını internetten bulabilirsiniz.

Öyle ya da böyle, şirketinizi sosyal medyaya sokmak için mümkün olan her yolu denemelisiniz.