Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Yapı Malzemesi Firmalarının Sosyal Medyayı Kullanabilecekleri 8 Yöntem

Yapı Malzemesi Firmalarının Sosyal Medyayı Kullanabilecekleri 8 Yöntem

1. Müşteri etkileşimini teşvik edin.

Bu hem sizin işinize hem de müşterilerinizin işine oldukça yarayacaktır. Etkileşimi çeşitli şekillerde teşvik edebilirsiniz. Müşterilerinizin sizin yapı malzemelerinizle yaptıkları şeylerin fotoğraflarını paylaştıkları bir yarışma düzenleyebilirsiniz. Böylece bu fotoğrafları sosyal medya kanallarınızda kullanma hakkına da sahip olabilirsiniz. Bunu, Twitter’da fotoğrafları “retweet” ederek ya da müşterilerin sizin yönettiğiniz bir fotoğraf albümünde paylaşım yapmalarını sağlayarak başarabilirsiniz.

2. Sosyal medyanın çeşitliliğini kullanın.

Kendinizi sosyal medyanın yalnızca bir yönüyle sınırlandırmayın. Facebook, LinkedIn, Twitter, Instagram, Ello, Pinterest, Houzz ve daha birçok platformu kullanabilirsiniz. Farklı sosyal medya siteleri farklı demografiklere hitap edebilir, bu nedenle deneyin ve hangisinin sizin için en iyi sonuçları vereceğini görün.

3. Müşteri hizmetlerinizin kalitesini göstermek için sosyal medyayı kullanın

Kendinizi müşterilerinize ne kadar adadığınızı göstermek için sosyal medyayı kullanmak gerekir. Bazen müşteriler sizin istemenize gerek kalmadan sizle olan iyi deneyimlerini paylaşacaklardır. Bazen de insanlar işlerinizle ilgili kaygılarından bahsedeceklerdir, ancak sorun değil. Öyle olduğunda bu durum işleri düzeltmek için bir fırsat olarak kullanılmalıdır. İnsanları her şeyin her zaman planlandığı gibi gitmediğinin farkındalar. Sosyal medyada anlaşmazlıkları çözmek, müşterilerinize güvenilir bir işletme olduğunuzu gösterir.

4. Rahatlayın ve firmanızı insancıllaştırın.

Daha yeni havalı bir ofis partisi mi verdiniz? Moladayken komik bir şaka mı duydunuz? Bunu sosyal medya hesaplarınızda paylaşmaktan çekinmeyin. İnsanlar şirketiniz arkasındaki yüzleri bilmek ister. Şirketinize ve arkasındaki yüzlere saygı duymayı öğrenirlerse, güvenleri artabilir. Bu güven, kişileri, büyük bir marka sadakatine ve artan miktarda satın almalara yönlendirebilir.

5. Mimari projeler için tanıtımlar yapın

Sosyal medya kullanımınız için bir diğer iyi fikir, müşterilerinize ürünlerinizi satın almak için daha fazla neden vermektir. Örneğin; çeşitli mimari projeleri kullanılan yapı malzemelerinin listesiyle birlikte paylaşmak. Müşterilerinizin tüm malzemelere sahip olma ihtimali düşüktür. Ayrıca bir “Kendin Yap (DIY)” olmayan yeni mutfak projesi gibi projeleri de tanıtabilirsiniz. Çoğu zaman, bir kişi kullandıkları bir fikir hakkında sizden bildi edinirlerse, size ve işletmenize karşı bir bağlılık hissine sahip olacaklardır.

Ürünlerinizi büyük kutular, bayiler veya müteahhitler aracılığı ile satıyorsanız, onlarında da büyümesine yardımcı olursunuz.

6. Müşterilerinizi güncel hale getirin.

Birçok sebepten ötürü, müşterileriniz sürekli güncel tutmanız gerekebilir. Belki bir ürün stoklarda azalmıştır ya da paylaşmanız gereken başka önemli bir bilgi vardır. Müşteriler döngünüzün içinde olsun; bu şekilde, gerçekte olup bitenden farklı bir beklenti içine girip hayal kırıklığına uğramazlar.

7. Çevre

Sosyal medya kullanımı aynı zamanda size başka işletmelerle bir ağ kurma fırsatı verebilir. Hem şirketinize hem de onların şirketine fayda sağlayabilmek adına birlikte çalışabilirsiniz.

8. Sosyal medya yükümlülüktür.

Hoşunuza gitse de gitmese de sosyal medya eninde sonunda sosyal medya topluluğunun bir parçası olacak. Akıllı şirketler çoktan bu yola girdiler ve rakiplerinden bu şekilde sıyrılıyorlar.

İşletmenizi büyütmek için sosyal medya kullanmaya hazırsanız, kendinizi adamanız gerekir. Bu görevi zamanı ve hevesi olan birine vermeniz gerekir. Aynı zamanda bu kişi, sürekli değişen sosyal medya dünyasına ilgili ve farklı yaklaşımlar denemekten korkmayan biri olmalıdır. Ayrıca bu kişiye, her paylaşım yapmak istediğinde sizden onay almak zorunda kalmadan, online sesiniz olması için güvenmelisiniz.