Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Ürün Hikayelendirmeleri

Ürün Hikayelendirmeleri

Oysa ki firmaların varoluşundan bu yana kurduğu dünyalarının içinde gerçek birer hikâye yatar.

Kimisi kullandığı ahşabı hikâyesinin tam ortasına koyar. Kimisi projelendirme amacıyla çıktığı yolculukta ürün üretimini keşfeder ve ürünleriyle ilgili yepyeni bir marka yaratır. Kimisi ilkleri yapmıştır sektörüne dair, ilkler de en önemli hikâyelerden bazısıdır. Aslında Seth Godin’in de dediği gibi “Tüketicilere çevrelerine ürünle ilgili mesajlarını vermelerini sağlayacak hikâyeler verilmeli.”

VitrA, banyo dünyasını “akılcı, estetik ve bir o kadar da duyarlı” olarak yeniden tanımlayarak banyo kültürüne yeni bir kavram getirdi. Konforu ve teknolojiyi bir arada kullanarak banyo mekanlarını; renkler, dokular ve kendine özgü ritüelleriyle öncelikli yaşam alanlarına dönüştürdü.

AGK, Türkiye’ de “karo halı” konseptini ilk defa tanıtarak satış ve pazarlamasında öncü ve lider konumunda bir kurum olarak günümüze kadar faaliyetini sürdürdü.

DHOKU firması ‘Ethnic’ ve ‘Contemporary’ sözcüklerinden oluşan ‘Ethnicon’ markasını oluştururken “Halının hem yerel hem evrensel ve çağdaş bir dili olsun” istedi.

Marka hikayeleri yarattıkları hikayelerle başarılarını perçinliyor. Hikayelendirmenin en önemli kısmı da doğru kelimelerin seçilmesi, mekan, tasarım ve sürdürülebilirlik kaygıları taşıması ve ulaştığı kitle tarafından da benimsenip taşınması.