Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Sosyal Medya Yapı Sektörü İçin Neden Önemlidir?

Sosyal Medya Yapı Sektörü İçin Neden Önemlidir?

İşleri kolaylaştırmak için teknolojiye yatırım yapabilirsiniz ancak birçok araç ve program yine de ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Ayrıca ücretsiz olduğu için herkesin kullanımına açıktır ve geniş kitlelere bu yoldan ulaşılabilir. Herkes tarafından ulaşılabilir olması aynı zamanda rekabetçi bir ortam olduğunu da bize gösterir.

Bu yazıda, inşaat ve yapı malzemeleri endüstrisindeki işletmelerin sosyal medyada olmasının temel nedenlerini ve müşterilerine sağladıkları faydaları keşfedeceğiz.

Yapı Malzemeleri Sektörü Son Derece Görseldir

Yapı malzemeleri sektöründeki bazı ürün ve hizmetler sanat eseri gibidir. Yaptıklarınızla gurur duyun ve çalışmalarınızı sosyal medyada paylaşın. Bu sosyal medyadaki görünürlüğünüzü arttırmaya yardımcı olur.

Bazen sektördeki şirketler sonuçtan ziyade ürünü satmaya çalışırlar. Burada bahsedilen konutlar için pencereler satıyorsanız; pencereleri takılı bir evin resmi, sadece bir pencerenin resminden çok daha çekici görünür. Yalnızca konut pencerelerinin resimlerini gösterirseniz, insanlar konutun ana odak noktanız olduğunu anlarlar.

İzleyicilere sosyal medya paylaşımlarınız ile vermek istediğiniz mesajın ürün özellikleri ve hedef kitlenizle uyumlu olup olmadığını bir kez daha düşünün.

İnsanlar Önemli Kararlar Verir

Yapı malzemesi endüstrisindeki ürünler hakkında karar vermesi zordur ve genellikle maliyetleri yüksektir. Müşterilerinizin sizi seçmesi için firmanızı onlara en doğru şekilde tanıtmalısınız. Potansiyel müşterilerinize mümkün olduğunca fazla bilgi verdiğinizden emin olmalısınız. Bu, müşterilerinizin kararlarını güvenle almalarını sağlar.

Potansiyel bir müşteri 2 veya 3 şirketi düşünüyorsa ve sizin firmanız sürekli olarak bilgilendirici içerik paylaşıyorsa, onların karar verme sürecinde üst sıralarda yer alırsınız.

Bu her ne kadar uzun bir süreç olsa da birkaç yıl içerisinde marka görünürlüğünüz artar ve logonuz sosyal medyada ön plana çıktığı sürece akıllarda kalır.

Rekabetçi Bir Alan

Bir müşteri karar aşamasında 2 ya da 3 firma arasında kalabilir. Bu noktada firmaların sosyal medya sayfaları önemli bir rol oynar. Eğer ki bu 3 firmadan 2’si son bir sene içerisinde hiç paylaşım yapmadıysa, müşteri doğal olarak sosyal medya hesaplarını güncel tutan firmaya yönelecektir. Bu, sosyal medya hesaplarını aktif kullanan firmaların yenilikçi olduğunu da gösterir.

Kendinizi müşterilerin yerine koyun. 2016 yılından beri kullanılmayan bir firma sosyal medya hesabı gördüğünüzde muhtemelen artık o firmanın faal olmadığını düşünürsünüz.

Ayrıca diğer rakip firmaların sosyal medya hesaplarını da görüntüleyebilirsiniz. Bu takipte kalmanızı sağlar ve zaman zaman yeni fikirler bulmada size yardımcı olur.

İnsanlar Mobil Cihazları Her Zamankinden Daha Fazla Kullanıyor

Her geçen yıl mobil cihazların kullanımı artıyor ve sosyal medya bunun büyük bir parçası haline geliyor. Sosyal medya ilgi çekici içerikler oluşturmak için size büyük bir fırsat veriyor. İçeriklerinizi kimin görüntüleyeceği konusunda iyi düşünün. Mimarlar, mühendisler ve satış elemanları için özel içerikler hazırlayın.

İnsanlar sosyal medyada sürece ve üretime dair fotoğraflar görmekten hoşlanıyorlar. Bu sizin için iyi bir ipucu olabilir. Ürününüze dair bilgilendirici açıklamalar yazmak ürününüzü tanıtmak ve müşteriyi bilgilendirmek adına son derece faydalı olacaktır.

İnsanları sayfanıza ne kadar çok çekmeyi başarabilirseniz satış rakamlarınızın da o oranda arttığını göreceksiniz.

Görüntülenme Sayınızı Artırın

Son olarak, sosyal medyada bulunmanın marka değerini ve görünürlüğünü son derece artırdığını söyleyebiliriz. Her firmanın web sitesinin bulunmasını beklediğimiz gibi artık firmaların 2 ya da 3 farklı sosyal medya platformunda aktif olarak görünür olmasını bekliyoruz.

Her insanın daha sık kullandığı sosyal medya uygulaması farklılık gösterebilir. Genellikle insanlar sizi bir sosyal medya platformunda bulamazsa bir diğerinde firmanızı aratırlar. Bunun için sosyal medya hesapları arasında ve anasayfanızla bağlantılar sağlamak iyi bir yöntem olabilir.

Sonuç

Birçok insan hala sosyal medyanın önemini anlamış değil. Sosyal medya üzerinden satış rakamlarını takip etmek zor olsa da bunu aktif olarak kullanmak son derece önemlidir. Sosyal medyayı pastanın üzerindeki kiraz gibi bir tamamlayıcı olarak düşünebilirsiniz. Bu sizi rakiplerinizden ayıracak ve sürekli olarak göz önünde tutacaktır.

Sosyal medya marka bilinirliğinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Takipçilerinize sürekli olarak kim olduğunuza ve neler yaptığınıza dair paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Sık sık paylaşımda bulunarak orada olduğunuzu ve çalışmaya devam ettiğinizi insanlara hatırlatın!

______________________

Yazının orijinaline buradan ulaşılabilir.