Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Mimarlar ve Müteahhitler Yapı Malzemelerini Nelere Göre Seçiyorlar – I

Mimarlar ve Müteahhitler Yapı Malzemelerini Nelere Göre Seçiyorlar – I

Ürününüz için yeni fırsatlar oluşturmakta zorlanıyorsanız, belki de “Her zaman yaptığımız şey bu” diyen satış ve pazarlama taktiklerinden sıyrılmak gerekiyordur. Dodge Data & Analytics anketi verilerine göre, birçok inşaat ürünü üreticisi, geleneksel inanç ve stratejilere güçlü bir şekilde bakıyor ve satışları artırma şansını kaçırıyor. Pazarlama ve satış çalışmalarınızı geliştirmek için sık sık gözden kaçan fırsatları öğrenmek istiyorsanız bu yazı serisi tam size göre!

Dodge Data & Analytics, projeleri için bina ürünleri araştırma, seçme ve satın alma konusundaki görüş ve tutumlarını vurgulamak için 170 mimar ve 150 müteahhit ile anket yaptı. Bir de bunun dışında, mimar ve müteahhitlerin ankete nasıl cevap vereceğine inandıklarını görmek için 99 bina üreticisi araştırıldı ve cevaplar karşılaştırıldı.

Anket, üreticilerin yarısından fazlasının (% 53) bir projenin başlangıcında mimarların ürünlerin % 50'sini veya daha fazlasını seçtiğine inandığını tespit etti. Bu inanç sıklıkla, üretime başladıktan sonra bir projeye girme şansının çok az olduğunu düşünen üretici sayısına işaret eder. Aslında, mimarların yarısından fazlası (% 55), kullanmak istedikleri ürünlerin %50'sinden daha azını seçtiklerini söylüyor.

Bu bulgu, mimarlara ürünlerinize tanıtmak için fırsat penceresinin düşündüğünüzden daha büyük olduğunu göstermektedir. Bu, mimarlara yönelik pazarlama çabalarınızın bir proje başladıktan sonra durmaması gerektiği anlamına gelir. Belirli bir projeyi öğrendikten sonra, ürününüzün bu projeye nasıl uygun olabileceğini özellikle ele alarak mimar tarafından fark edilme şansınızı gerçekten artırabilirsiniz. Aslında, toplantı isteğinizin belirli bir projenin etrafına yerleştirildiğinde, mimar toplantıyı değerli ve zamanını faturalandırılabilir olarak gördüğü için kabul edildiğini görebilirsiniz.

Tasarım ve yapım sürecinde alınacak binlerce karar ve daha kısa zaman tablolarının baskısı ile karşı karşıya kalan çoğu (%92) mimar, önceden belirlenmiş ürün seçimlerinin bir nedeni olarak "önceki kullanımı" belirtiyor. Ancak, tek sebep bu değil. Neredeyse çoğu (%85) bir ürünün teknik performansını esas faktör olarak belirtiyor- üreticilerin sık sık hafife aldığı bir faktör.

Zamansal olarak sıkışan mimarlar, ürünlerinizin özelliklerine uyup uymadığını hızla belirlemek ister. Bunu yapmak için, bir ürünün işlevselliği, güvenilirliği, sürdürülebilirliği, verimliliği, estetiği, boyutları ve detayları hakkında net ve kolay erişilebilir bir biçimde bilgiye ihtiyaç duyarlar. Mimarların çoğu, arama motorları, ürün dizinleri (www.yapikatalogu .com gibi) ve üretici web sitelerini bilgi almak için ilk sıraya yerleştirir, ancak aynı zamanda vaka incelemeleri, öğle yemeği ve öğren programları ve satış ekibiniz aracılığıyla teknik ayrıntıları da iletebilirsiniz.

Yazı dizimizin devamında doğru sanılan başka yanlışları açıklığa kavuşturacak ve ürünlerinizi mimarlara ulaştırmak anlamında birkaç önemli vurgu daha yapacağız, takipte kalın!

____________________________________________________________

Serinin diğer bölümlerine aşağıdaki bağlatılardan ulaşılabilir:

Mimarlar ve Müteahhitler Yapı Malzemelerini Nelere Göre Seçiyorlar – II

Mimarlar ve Müteahhitler Yapı Malzemelerini Nelere Göre Seçiyorlar – III

Kaynak: Exploding 9 Myths | How Architects and Contractors Really Select Building Products by DODGE Data&Analytics