Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Kiremitlerin Geri Dönüşümü

Kiremitlerin Geri Dönüşümü

Mimarinin çevre üzerindeki etkisini azaltmak için, geri dönüştürülmüş malzemelerin duvarlaracephelere, açılır tavanlara ve hatta mobilyalara nasıl yeni bir hayat verebileceğini gösteren birçok proje bulunmaktadır.

Kiremitleri yeniden kullanmanın farklı yollarını göstermek için, bu harika çok yönlü yapı malzemesine yeni bir hayat vermek ve alanlarına eklemek için onları bütün veya parçalar halinde kullanan üç projeyi sizlerle paylaşmak isteriz.

Kafe KOI / Agricultural Architects

Yıl: 2017

Yer: Láng Thượng Đống, Vietnam

Projenin amacı, eski bir apartman binasını yeni kafeye ev sahipliği yapacak şekilde uyarlamak ve büyütmekti. Çatıdan mobilyaya kadar her şey yeniden tasarlanmış malzemeler kullanılarak yapılmıştır. Duvarlarında çatı kiremitlerini de yeniden kullanarak farklı bir atmosfer yaratılmıştır.

Kil Çatı Ev / DRTAN LM Architect

Yıl: 2015

Yer: Petaling Jaya, Malezya

Proje sahipleri eski, harap bir ev satın aldı ve yeni bir aile evini yeniden inşa etmek istedi. İnceleme üzerine, eski evin hala sağlam olan kaliteli Hint kil çatı kiremitlerine sahip olduğu keşfedildi. Mülk batıya baktığı için, kil çatı kiremitleri cepheyi sabah ve öğleden sonra güneşinden korumak için iyi bir çözüm sundu.

Ecobarrio en Mallorca / IBAVI Arquitectes

Yıl: 2011

Yer: Mallorca, İspanya

Bu eko-mahallede, döşemenin yeniden kullanımı, kiremit, marés (yerel bir kumtaşı), geleneksel aletler ve hatta hurda gibi bir avuç unsuru bir araya getiren kendi içinde önemli bir yerel geri dönüşüm hareketidir.

 

Bu blog yazısı Yapı Kataloğu İçerik Ekibi tarafından Hatipoğlu Güneş Kiremit firması için hazırlanmıştır.