Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Kazanılmak İstenen Yükleniciler İçin Dijital Pazarlama Fikirleri

Kazanılmak İstenen Yükleniciler İçin Dijital Pazarlama Fikirleri

Müteahhitler de, tabi ki, farklı değiller. Son 5 yılda, bilgi toplama yöntemlerinde, yapı malzemeleri dağıtımcıları ile etkileşimlerde ve malzeme satın alımlarında dramatik bir değişiklik yaşandı. Hatta, yapı malzemeleri distribütörleri ile ilgili yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, katılımcıların yaklaşık üçte biri satışlarının%50’sinin online alışverişle geldiğini söyledi.

Bune ek olarak başka bir ankette de, yüklenicilerin %50’sinden fazlası, araştırmalarını internet üzerinden yapmayı tercih ettiğini belirtti.

Açıkça görülüyor ki, günümüzün müteahhitlerini kazanmak için markanızın dijital olarak mevcut ve onların tercih ettikleri kanallarda daha proaktif olması gerekiyor.

Bu dijital platformlar, müteahhitlerinizin istedikleri kaynakları ve çözümleri bulup onlara ulaşmasını sağlar, bu da karar verme süreçlerinde onlara yardımcı olur. Sonuç olarak, daha fazla etki altına girerler. Daha seçici davranırlar. Ve daha fazla şey talep ederler –şirketiniz ve markanızla ilgili daha fazla beklentileri olur.

Başarılı bir dijital pazarlama planı oluşturmak için bu fikirlerle başlayın:

1. HEDEFİNİZDEKİ SATIN ALICILARI ANLAYIN.

Araştırmanızı yapın. İşletmelerinin büyüklüğünü, kaç kişiyi istihdam ettiklerini, neyi iş tehdidi olarak gördüklerini, bilgi almak için nereye başvurduklarını ve tedarikçilerden ne beklediklerini bilin. Bu konular, onlarla daha derin bir seviyede iletişim kurmanıza olanak vererek destek programınızı onlara uyarlamanızı sağlar.

2. DAHA GÜÇLÜ İLİŞKİLER KURUN.

Dijital pazarlama, markanızın bilinirliğini geliştirmek için mükemmel bir çözümdür. Aynı zamanda, yüklenicilerle uzun süreli ilişkiler geliştirmek için bir temel oluşturabilir. Onlara ulaşıp, web sitenize dahil etmeye yarayacak araçlar, pazarlama otomasyon programları ve sizi uzman olarak konumlandıran bir içerik…

Akıllıca kullanılan sosyal medya, yüklenici ilişkileri kurmak için etkili bir yoldur. Ticaret işindeki 4.000 kişi arasında yapılan güncel bir araştırmaya göre, ankete katılanların üçe birinden fazlası (%37.8), akıllı telefonlarını sosyal medyayı ziyaret etmek için kullandıklarını söyledi.

Sosyal medyayı ziyaret eden katılımcıların;

%94’ü Facebook’u,

%62’si Youtube’u,

%43’ü LinkedIn’i ziyaret ettiğini söyledi.

3. BİLGİ KAYNAĞI OLUN.

İnşaat müteahhitleri sürekli olarak bilgi peşinde koşarlar. İşlerini daha iyi ve verimli bir şekilde yapmalarına yardımcı olacak fikirler isterler. Onlara rekabet avantajı sağlayan ütünler ararlar.

Peki bu bilgileri nereden buluyorlar? Elbette internetten. Bu yüzden onların ilk gidecekleri kaynak olun. Videolar, yeni ürün demoları ve ticaret taktikleri için ideal bir araçtır. Bloglar ve diğer türde makaleler, işlerini etkileyebilecek sektör trendlerini öğrenmek isteyen yüklenicilere yardımcı olur.

Kapsamlı bir strateji ile hızlıca yapı yüklenicilerinin uzman bilgi kaynağı haline gelebilirsiniz. Ve güven, marka sadakati oluşturmak için mükemmel bir başlangıçtır.

4. EN İYİ HİZMET SAĞLAYICI HALİNE GELİN: SORULARINA CEVAP VERİN. PROBLEMLERİNİ ÇÖZÜN.

Web-siteniz müşterileriniz için değerli bir kaynaktır. Bu nedenle we-sitenizin, güncel teknik bilgiler, demolar ve ürün videoları, doğru fiyatlandırma, bilgiye ulaşılabilirlik ve iletişim bilgileri sunduğuna emin olun.

Müteahhitler, sorunlarını çözmek için de web-sitenizi ziyaret edecek. Ara sıra bir takım sorunlar çıkabileceğinin farkındadırlar. Web-sitenizde ya da diğer dijital satış platformlarında sorunlarını çözen bilgiler buldukları takdirde, ömür boyu müşteriniz haline gelebilirler.

Yükleniciler müşteriniz olmaya karar verdikten sonra, ihtiyaç duydukları teknik desteği sunarak bir iş ilişkisi kurma şansına sahip olursunuz. Web-sitenizde ölçüler, fiyatlar, üretim süresi, kargo tarihleri, ve kurulum koşulları gibi kapsamlı ürün bilgilerinin bulunduğundan emin olun. Web-siteniz ve Youtube gibi kanallara yerleştirmek üzere ürün montaj ve kurulum videoları oluşturun.

Dijital pazarlamanın güzelliği, eş zamanlı olarak test etmenize, büyütmenize ve ölçeklendirmenize imkan tanımasıdır. En önemlisi, bu dijital pazarlama fikirlerinin, geleneksel yöntemlerden daha hızlı, daha verimli ve daha ekonomik sonuçlar sunmasıdır.