Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Gerçeklerle Yüzleşin: Yapı Malzemesi Firmaları Banner Reklamcılığını Niye Durdurmalı?

Gerçeklerle Yüzleşin: Yapı Malzemesi Firmaları Banner Reklamcılığını Niye Durdurmalı?

Fakat gerçekte, bu modası geçmiş kullanımdan gerçekten ne kazanıyorsunuz? Performans seviyeleri düşmeye devam ediyor ve biz toplum olarak, banner reklamları kullanmak için bu kadar büyüdük, ancak onları görmüyoruz bile. Hubspot’a göre, ortalama bir internet kullanıcısı belirli bir ayda 1.700 banner reklamına maruz kalıyor. Bu 1.700 reklamdan, web trafiğinin yalnızca yüzde 8’i tıklamaların yüzde 85’ini oluşturuyor.

Tercüme: Belirli bir web sitesinin üst, alt ve yan alanlarında görüntülenen standart reklam birimleri olan eski yöntem banner reklamlar, çevrimiçi evrenin yalnızca bir kısmı tarafından tıklanan beyaz gürültüdür.

Telefonlara ve tabletlere gelince, hepimiz hikayeyi biliyoruz - eski yöntem banner reklamlar, mobil cihazlarda kullanışsızdır. Bu tür reklamlar mobil kullanımdan muzdariptir çünkü bannerlar pc başlangıçlı platformlardır. Bir bannerın her iki platformda da aynı performansı göstereceğini düşünmek için en iyi yöntem kısa kenarlı bannerlardır.

Mobil kullanıcıya ulaşmak isteyen pazarlamacıların dijital stratejilerini geliştirmeleri ve mobil olarak düşünmeleri gerekiyor. 2015 yılında, Mobil cihaz kullanımı, resmi olarak ‘Akıllı İncelemeler’ için PC'yi sırasıyla % 51 ile % 42 oranında devraldı. Biz, toplum olarak mobil cihazlara takıntılıyız. Y kuşağı, mobil teknolojinin norm haline geldiği bir dünyada yaşayan ilk gruptur ve yukarıdaki son bin yıldaki anlayışlarımızda görüldüğü gibi, tüm algılarını şekillendirir.

Şimdi durup bunun hakkında düşünelim.. Satın alma gücünde 65 milyon insanı ve trilyonlarca doları temsil eden Y kuşağına ulaşmak istiyorsanız -mobil web ile büyümüş ve PC web ile daha az zaman geçiren bir Y kuşağına- neden geleneksel bir PC yöntemi olan banner reklamlarına para harcayacaksınız, bu mantıklı mı?

Kısa cevap - hayır. Ve büyük teknoloji şirketleri, Apple ve Google, bu gerçeği fark ediyorlar. Google ve Apple, tüketicilerin talebine ayak uyduruyor. Y Kuşağından gelen talep ise daha iyi performansla daha hızlı bir mobil deneyim.. Bunu başarmak için yazılımcılar, web sitesinin genel işlevinde yer alması zorunlu olmayan ve potansiyel olarak reklamları etkileyebilecek olan kodu azaltır.

Son zamanlarda yapılan yazılım değişiklikleri, esas olarak dijital medyayı nasıl kullandıkları konusunda pazarlamacının ellerini zorlamaktadır. Google’ın arama motoru pazarının % 25’ini temsil eden Chrome tarayıcısı, geçen ay Adobe’in Flash teknolojisini kullanan İnternet reklamlarını engellemeye başlayacağını ve bunun reklam verenlerin video formatını tamamen Tech Crunch’a göre bırakmalarını isteyecek bir hareket olacağını açıkladı.

Google’a göre, Flash son 20 yılda büyük miktarda çevrimiçi banner ve video reklamı yayınladı, ancak Google, sayfa formatının sayfa yükleme hızını ve cihaz batarya tüketimini artırdığını, genel olarak da kullanıcı deneyimini azalttığını söylüyor. Sonuç olarak, şirket artık Chrome tarayıcısında varsayılan olarak gösterilen Flash reklamlarını “duraklatacak”, yani kullanıcıların reklamları oynatmak için onlara tıklamaları gerekecek. Aylık 1.700 banner reklamı hatırlayalım… birçoğu Flash kullanıyor. Oyun oynamak için hepsini tıklıyor musunuz? Muhtemelen, müşteriniz de tıklamayacak.

Apple'a gelince, mobil cihaz devi en son işletim sisteminin piyasaya sürülmesi sırasında, markanın en iyisi Web Tarayıcı Safari'sinde çalışan yazılımcılar belirli türdeki içerikleri engelleme seçeneği sunacak. Bu içerik öğeleri çerezleri, görüntüleri ve… tahmin edersiniz ki, pop-upları içerir. Bu, içerik engelleyici uygulamaları mağazadan indiren kullanıcıların tüm reklam ve takip programlarını web deneyimlerinden kaldırabilecekleri anlamına gelir.

Apple’ın savunmasına göre, şirket bu güncellemenin reklamcıları hedeflemediğini - yalnızca mobil tarama için gerekli olmayan kodlar olduğunu söyledi. Ancak, bu uygulama kesinlikle pazarlama uzmanlarını etkileyecektir çünkü artık tüketiciler, mesajlarınızı engellemeyi seçebilir.

Peki, reklamcılar bunu önlemek için ne yapabilir?

Görsel düşünün

Apple’la ilgili iyi haberler, doğal reklamcılık ve yayın öncesi videolar gibi bazı reklam birimlerinin güncellemeden etkilenmeyeceğidir. Ajanslar için, tam olarak müşterilerini yönlendireceği yer burası. Video pazarlaması ve doğal reklamlar, Y Kuşağı’nın talep ettiği gibi içerik tüketici kitlelerini meşgul etmek için mükemmel bir denge sağlar. Microsoft'tan yapılan yeni bir çalışma, gelişmiş bir dünyada bir insanın ortalama dikkat süresinin yaklaşık sekiz saniye olduğunu ortaya koydu. Bu, dijital reklamlarınızın öncü olması, hızlı çalışması, çevik olması ve dikkat çekmesi gerektiği anlamına gelir.

Go-Pro ve benzeri cihazlar gibi HD video kameraların yaygınlaşmasıyla, pazarlamacılar bu role hizmet etmek için çekici videolar çekebilirler. Y Kuşağı, anında tatmin olmaya cevap veriyorlar - neredeyse "hayır" demedikleri bir dünyada büyüdüler. YouTube'un koşullarını düşünün… videonun dikkatleri çekmek için mükemmel bir şekilde üretilmesine gerek yok. Aslında, sosyal medya kanalları arasında kolayca paylaşılabilir olması, indirme için daha küçük dosya boyutları ve ‘hosting’ için ek kapasite olması yeterlidir. Doğal sosyal reklamlar, pazarlamacıların mesajlarını iletebileceği, ancak son okuyucuya değer sunabileceği içerik ve reklam arasındaki dengeyi sağlar. Y Kuşağı, doğumdan beri aldıkları reklam mesajlarının doygunluğundan dolayı doğası gereği şüphecidir. İyi hazırlanmış bir doğal reklam dikkatini çekebilir, açılım sunabilir ve bir reklama karşı bir kaynak olarak görülebilir.

 

Y Kuşağı ile parti için geç kalmadınız.. Ancak artık onları ciddiye alma zamanı. İlk adım?

Eski yöntem olan banner reklamlarını durdurun ve mobil düşünmeye başlayın.

Apple bunu söylüyor.

Google bunu söylüyor.

Biz bunu söylüyoruz.

----

Yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.