Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Fuarlar: Sağlam Bir Yatırım Mı, Modası Geçmiş Bir Uygulama Mı?

Fuarlar: Sağlam Bir Yatırım Mı, Modası Geçmiş Bir Uygulama Mı?

Birçok sektörde olduğu gibi bu planlama, yapı ve ticaret fuarları ile konferansları da içerir. Uzun yıllardır bu etkinlikler, yapı malzemeleri üreticilerinin ürünlerini kitlelerin önüne çıkarması, potansiyel müşteriler yaratması, manşetlerden düşmemesi ve iş ortakları ve basınla karlı ticari ilişkiler geliştirmesi için fırsatlar yaratmaktadır.

Fuarlar, diğer tanıtıcı pazarların sağlamadığı iki şey sunar. Ürünlerini sergileyen üreticilerin müşterilerine, mevcut ürünleri bizzat görme ve onlara dokunma imkanı veriyor. Bu da, bire bir ilişki kurma ve kısa süre içerisinde binlerce potansiyel müşteri ile etkileşime geçme şansı sağlıyor.

Medya yayınları da, dergilerine veya web-sitelerine yeni hikayeler ve bakış açıları kazandırmak için fuarlara güveniyor. Kalabalık içinde tamamen yabancı biriyle diyalog kurmak ve hangi uzman görüşe sahip olduğunu keşfetmek masa başında oturarak başarılabilecek bir şey değil.

Ancak bazı durumlarda çok fazla etkinlik olabilir, bu da pazarlamacılar ve mimarların hangisine katılacaklarına karar vermelerini zorlaştırabilir. Yılın neredeyse her ayı bir etkinlik varken, hangi spesifik etkinliğin ne sağladığını ve bir şirket ya da kişiyi nasıl etkileyeceğini tam olarak kavramak gerekir. Bu tür etkinlikler hem para hem de zaman açısından yüksek maliyetli olabileceği için, yatırım getirisini belirlemek ve elde etmek çok önemlidir.

Dijital çağın yükselişi ve ceplerimizde bizi devamlı online tutan bağlantı bile, yüz yüze görüşme ve potansiyel müşteriler ile ilişkiler geliştirme, rakipler hakkında keşif yapma, ve ürün sergileme imkanları, işletmeler için –büyük ya da küçük fark etmez- fuarları hala pazarlama dünyasının yaşayan bir parçası yapmaya devam ediyor.

Sanal gerçeklik rakiplerinizden sıyrılmanız için harika bir yöntem olabilir. Bir ekipman takıp, bir ürünün nasıl yaratıldığını ya da kurulduğunu deneyimlediğinizi hayal edin.

Bob Dylan’ın dediği gibi, “zaman değişiyor”. Fuarlar hiçbir yere kaybolacak gibi gözükmüyor, ancak üreticilerin katılımlarının nasıl olacağına dair yaklaşımları değişiyor. Verimli bir etkinlik için esas olan, kitlenin ihtiyaçlarını bilmek ve anlamaktır.

Sonuç olarak, üretici olarak başarılı bir fuar deneyimi geçirmenin yolu, tutarlı marka hikayelendirmesi ve mesajına dayalı, kaliteli bir deneyim sağlayarak kullanıcıların ilgisini çekmek ve en önemlisi, kimi zaman ölçmesi zor olan, yatırım getirisini yaratmaktan geçer.