Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Doğru Yapı Fuarı Teknolojilerini Seçmek İçin 5 Öneri

Doğru Yapı Fuarı Teknolojilerini Seçmek İçin 5 Öneri

Yapı fuarlarındaki pazarlamacılar ve katılımcılar artık sayısız ileri teknolojili imkanlara sahip. Uygulama ve hizmet yazılımı (SaaS) çözümleri; ilk kayıt deneyiminden dijital pazarlamaya, veri analizine, müşteri kazanımı ve gerçek zamanlı müşteri katılımına kadar birçok şeyin gelişmesini sağlıyor. Teknoloji; etkinliğin içindeki dokunmatik ekranlarla donatılmış kiosklar, video duvarları, yüksek çözünürlüklü 3D sergiler gibi gelişmiş görsel-işitsel çözümlerle sınırlarını genişletiyor. Telefonlarından kopamayanlar için de ortak alanlar ve etkinlikler, mobil cihaz şarj istasyonları ve mobil etkinlik uygulamaları ile donatılıyor. Görünüşe göre teknolojinin bir sınırı yok.

Kolaylıkla yararlanılabilecek çok sayıda teknolojilerin yardımı ile yapı fuarlarında iyi bir yatırım getirisi (ROI) elde etmek kolay bir süreç olmayabilir. Bu sıçramayı yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç madde şunlardır:

1. Sırça köşkünüzden çıkın

Yola aşina olduğunuz teknolojik çözümlerle devam etmek kolaydır. Sorun şu ki, belirli platformlar ve uygulamalara alıştığınız zaman, işletmeniz için daha yararlı olabilecek başka bir şeye geçiş yapmakta zorlanabilirsiniz.

Günümüzde etkinlik katılımcılarının 7 gün 24 saat boyunca kullanabilecekleri ileri teknolojilere sahip olduklarını unutmayın. Akıllı telefonları ve giyilebilir internet eşyalarının (IoT) sayesinde tüketiciler sürekli yeniliklerle çevrilidir. Yani teknolojiye kucak atmak artık bir seçenek değil –fuarlarda ve dijital pazarlama planlarında güncel kalmak isteyen işletmeler için bir zorunluluk. Katılımcıların ilgisini canlı tutmak için serginize yüksek çözünürlüklü LED video duvarları, üst düzey şarj istasyonları ve mobil etkinlik yazılımlarını dahil etmeyi düşünebilirsiniz.

2. Saygıdeğer bir etkinlik teknolojileri çözüm mimarı seçin

Bir etkinlik teknolojileri uzmanı seçerken, ihtiyaçlarınıza en uygun hizmetleri tasarlamak ve özelleştirmek için sizinle birlikte çalışacak çözüm mimarları sunan bir firma ile bulmaya odaklanın. Etkinlik gününden önce başlamaya hazır olduğunuzdan emin olmak için firmanın ilk kurulum desteğini ve eğitimini sağlayacak saha teknisyenlerinin bulunduğundan emin olun. Son olarak, etkinlik süresince yardıma ihtiyacınız olması durumunda firmanın anlık teknik destek sunduğunun onayını alın.

3. Sosyalleşin

Günümüzde sosyal medyanın önemli bir varlık haline geldiği tartışılmaz bir gerçek. Sergilerinizin ve ekranlarınızın; katılımcıların fuar haberlerini ve bilgilerini kolaylıkla paylaşmalarına yardımcı olan bir sosyal ağ bileşenine sahip olduğundan emin olun.

Sonuç olarak, katılımcılar tarafından yapılan sosyal medya paylaşımları, etkinliğin bitiminden çok sonra bile işletmenizin sosyal medya ağını genişletmesine yardımcı olacaktır.

4. Şaşırtma faktörüne oynayın

Heyecan yaratmak ve markanızı güçlendirmek için teknolojiyi kullanmaktan korkmayın. Günümüzün güzel 4K ve LED ekranları; marka hikayelendirmesi, ürün veya hizmet vurgulamaları, özel etkinlikler ve önemli pazarlama mesajları için bir video duvarı yaratmak için birbirine bağlanabilir. Markanızın hikayesini anlatırken proje videoları, oyunları ve yarışmaları sergileyen interaktif kiosklar sunmayı düşünebilirsiniz.

5. Verileri anlamlandırın

Dünya üzerindeki tüm veriler, eğer onlardan çıkaracağınız değerler yoksa işinize yardımcı olamaz. Fuar katılımcılarına ilişkin bilgi edinmek için makine öğrenimi ve hizmet yazılımı olarak yapay zekayı (AI) keşfedin. Bu sadece potansiyel müşteriler toplamanıza ve demografik veriler elde etmenize olanak tanımaz; aynı zamanda uzun vadede yapı fuarlarında ve işletmenizdeki müşteri deneyimini geliştirmeye yardımcı olur.