Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Dijital Pazarlamaya Bugün Başlamak İçin Ne Yapmalısınız? - II

Dijital Pazarlamaya Bugün Başlamak İçin Ne Yapmalısınız? - II

Web Sitenizdeki Etkileşim Noktalarını Artırın

Dönüşüm noktaları, web sitenizi ziyaret edenlerin sizden bir şey karşılığında iletişim bilgilerini girebilecekleri yerlerdir. Bazen "dönüşüm", çevrimiçi alışveriş sepetinize bir şey koydukları ve ürün karşılığında ödeme bilgilerini verdikleri anlamına gelir. Ama her zaman bu kadar yüksek bir bağlılık olmak zorunda değildir. Dönüşüm aynı zamanda bültene kaydolmak, e-Kitap indirmek veya barındırdığınız bir web seminerine kaydolmak anlamına da gelebilir. Muhtemelen zaten bir bülten formuna, iletişim formuna ve muhtemelen bir e-ticaret özelliğine sahipsiniz.

Tüm bu temas noktalarını izleyicileriniz için net ve ağrısız hale getirmek isteseniz de, daha fazla potansiyel müşteri getirmek için etkileşim noktalarını artırmak istersiniz. Etkileşim çok önemlidir, çünkü iletişim bilgilerini toplamaya başladığınızda olası satışlarınızı beslemeye başlayabilirsiniz. Şu anki etkileşim noktalarınız bu kadar iyi performans göstermese bile, bu, kitlenizin sizden haber almak istemediği anlamına gelmez. Büyük olasılıkla, içeriğinizin onlara yardımcı olacağını kanıtlamadığınız anlamına gelir. Bunu değiştirmek sizin elinizde.

Oluşturmaya başlayacağınız tüm harika içerikleri hatırlıyor musunuz? Eğer gerçekten, gerçekten iyi ise, o zaman bir kısmını, yazdıklarınızı okumaya devam etmek istiyorlarsa okuyucudan iletişim bilgilerini girmesini isteyen bir formun arkasına koyabilirsiniz.

Devam etmeden önce, formlar ve iletişim bilgilerini istemeyle ilgili önemli bir ipucu:

Çok fazla bilgi istemeyin! Bilgilerin niteliği ve niceliğinin, istediğiniz iletişim bilgilerinin miktarı ile doğrudan ilişkili olmasını istiyorsunuz. Unutmayın, olası satışları yalnızca bir e-posta adresiyle beslemeye başlayabilirsiniz. Kitlenize verdiklerinden daha fazlasını alıyor gibi hissettirin. Bu, yalnızca minimum miktarda iletişim bilgisi için gerçekten iyi içerik anlamına gelir. Başlamak için adlarını ve e-posta adreslerini istemek yeterlidir. Elbette sadece 2 veya 3 parça bilgi istemek kuralında istisnalar vardır. Web sitenizin ziyaretçilerini daha fazla bilgi sunmaya teşvik edecek farklı form türleri ve farklı teşvikler de mümkün. Örneğin, insanlar genellikle web sitenize bir yarışma girerken daha uzun formları doldurmak ister, ancak yalnızca% 6'sı 19 alanlı bir sipariş sayfasını dolduracaktır.

Aşağıda, web sitenize ekleyebileceğiniz ve fazla içerik oluşturmanıza gerek kalmayacak etkileşim noktalarının bir listesi bulunmaktadır:

  • Ürününüzü nasıl satacağınızla ilgili bir video
  • Ürün kategoriniz için en iyi 5 itirazın üstesinden gelmek için bir PDF
  • Ürün kategorinizdeki tüm markaların yan yana karşılaştırması
  • Profesyonellerin kontrolü kaybetmeden işlerini nasıl ölçeklendirebileceklerine dair blog serisi

Muhtemelen birçok içerik zaten satış eğitiminizin bir parçası veya çağrı merkezinizin el kitabında yer alıyordur. Mesele sadece bilgiyi bulma ve çevrimiçi hale getirme meselesidir.

Hedeflenmiş mesajlar göndermeye başlayın

İlk olarak, YAPMAMANIZ GEREKENLER:

Herkese aynı güncellemeyi aynı bilgilerle aynı anda göndermemelisiniz. Her bireyi ilgilendiren bilgileri web sitenizle nasıl etkileşime girdiklerine bağlı olarak ayrıştırmanız gerekir. Buna “hedefli mesajlaşma” denir. Örneğin, "Ürünümüzü Nasıl Satarsınız?" videonuzu izleyen biri zaten ürünlerinizi biliyordur; sadece marjlarını artırmak istiyordur.

Onları, satış stratejileriyle ilgili içerikle beslemeye devam etmek, onlara onlarla birlikte olduğunuzu gösterir. Dolayısıyla, ürününüz ile rakiplerinizin arasında bir seçim yapıldığında sizi seçme olasılıkları daha yüksek olacaktır çünkü yeni satış hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyorsunuzdur. Yeni dijital çabalarınızı arttırırken, olası satışlar yavaş yavaş akıyor olsa da, eylemlerini izleyebilir ve hedeflenen mesajları manuel olarak gönderebilirsiniz. Ancak yeni dijital stratejiniz ileri doğru ivmelenmeye başladığında, her gün manuel olarak kontrol etmek, mesaj yazmak ve ilgili olası müşterilere göndermek imkansız hale gelecektir.

Pazarlama Otomasyonu yazılımı, etkinlik izlemeyi ayarlamanıza, kitlenizin sitenizde nasıl etkileşime girdiğine bağlı olarak mesajlar göndermenize ve ardından e-postanızı açıp açmadıklarına, e-postadaki bağlantılara tıklamış veya hiç fark etmemiş olmalarına göre takip mesajları göndermenize olanak tanır.  Pazarlama Otomasyonunu göz açıp kapayıncaya kadar kuramamanıza rağmen, yaklaşık 3 - 6 ay içinde tam işlevle çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, e-posta tıklama oranınızı% 152 oranında artırabilecek bir şey için, bu iyi bir yatırımdır.

3. Adımdan Sonra

Başlangıçta söylediğimiz gibi, bunlar dijital pazarlama çabalarınızı sıfırlamak için üç küçük adım. Dijital pazarlama sadece içerikten çok daha fazlasıdır, ancak bu başlamak için en kolay yoldur. İçeriğinizi bir sonraki adıma taşımak istiyorsanız SEO'nun en iyi uygulamalarını izlediğinizden emin olun. 

Yazının 1. bölümü için lütfen tıklayın

______________________________

Yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.