Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Burak Alüminyum, Geliştirdiği Yeni Mimari Sistemlerle Büyük Projelerdeki Yerini Aldı

Burak Alüminyum, Geliştirdiği Yeni Mimari Sistemlerle Büyük Projelerdeki Yerini Aldı

Burak Alüminyum olarak üretim faaliyetleriniz ile sevk ve yeni ürün çalışmalarınızdan bahsedebilir misiniz?

Döküm, alüminyum ekstrüzyon, mekanik işlem, yüzey işlem olarak entegre bir yapıya sahip olan firmamızın ürün gamı, mimari sistemler ve endüstriyel kullanımı olan alüminyum profiller olarak 2 ana gruba ayrılmaktadır. Bu anlamda standart ürün ve hizmetlerimiz devam etmekle beraber partner anlayışıyla çalıştığımız müşterilerimizin talepleri ile aynı zamanda hizmet verdiğimiz sektörlerin yeni trendleri doğrultusunda sürekli yeni tasarımlar yapmaya devam etmekteyiz. Esasen insanın içindeki yenilik arayışından dolayı mimari, otomotiv, solar sektörü gibi birçok noktada çalıştığımız partnerlerimizle birlikte ‘alüminyum ekstrüzyon’ yöntemi sayesinde farklı tasarım ve çözümler üreterek verimlilik ve uygun maliyet çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Dolayısıyla tasarım ve kalıp yapımı, firmamız ve müşterilerimiz için önemli yer tutmaktadır. Pandemi döneminde üretim ve genel çalışmalarımızda dramatik bir yavaşlama olmadan faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Yurt içi ve yurt dışında satış ve pazarlama faaliyetlerinizi nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Yurtiçi ve özellikle yurtdışında belirlediğimiz hedef proje ve sektörler için satış ve pazarlama faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Bu sayede ihracatımız son yıllarda yüzde 50 civarına ulaştı.

Halihazırda Kuzey Amerika’dan Asya’ya, Avrupa Birliğinden Afrika’ya 57 ülkeye ihracat yapmaktayız. Aynı zamanda ihracatımızı artırıcı faaliyetlerimize hız kesmeden devam etmekteyiz. USA Hawaii Hilton Hotel, USA Texas Woodforest Market, Qatar Canadian Int. School, güncel yurtdışı referanslarımızı oluşturmaktadır.  İhracat kalemlerimiz, ülkeden ülkeye değişmekle beraber, alüminyum mimari sistemler ve özel tasarım alüminyum profillerden oluşmaktadır.

Yurtiçinde ise alüminyum giydirme cephe kullanılan tüm inşaat projelerini takip edip bunlarla ilgili tasarım ve teknik çalışmaları yetkili bayilerimizle yapmaktayız. Bunun yanında ısıtma-soğutma, aydınlatma, elektrik sanayii gibi endüstriyel alüminyum kullanımı olan sektörlerimiz için de hizmet vermeye devam ediyoruz. Ar-Ge ekibimizin geliştirdiği yeni mimari sistemler sayesinde İstanbul Havalimanı Ana Terminal, İstanbul Tower 205, Metro 34 İstanbul, Ankara 1071, Ankara SMK Tower, Cerİstanbul, Eskişehir Kasaba Modern, Folkart Karşıyak gibi birçok projede tercih edilmenin gururunu yaşamaktayız.

Bu yıl için planladığınız projeleriniz neler?

Deprem kuşağında olan ülkemizin inşaat sektöründe ihtiyaç olarak gördüğümüz ve sismik dayanımı olan yeni BG-90 Panel Cephe Sistemimiz; Trios 2023, Burç İstanbul, Borusan Genel Müdürlüğü Tuzla gibi nitelikli projelerde tercih edilmektedir. Bunun yanında Ar-Ge bölümümüzün geliştirdiği BK-60 Isı Yalıtımlı Çok Fonksiyonel Katlanır Kayar Sistemimiz ile birlikte ve yeni tasarımımız olan Maestro 89 Yeni Nesil Sistemimiz kullanım alanlarında hem yenilik ve tasarım hem de ısı yalıtım açısından son nesil mimari sistem olarak ön plana çıkmaktadır. Burak Ar-Ge Merkezi projemizin yüzde 70 kısmı tamamladık. Ayrı bir binada yapımını sürdürmekteyiz. Bu projemizle, mimari sistemlerin yanı sıra havacılık ve savunma sanayiinin ihtiyaçları konusunda verimli çalışmalar gerçekleştireceğiz.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi, faaliyetlerinizi nasıl etkiledi?

Mimari ve endüstriyel kullanımı olan sektörler için alüminyum profil üretimi yapan firmamız, salgından dolayı önce kontrollü olarak üretim azalışı gerçekleştirmiş sonrasında ise yine kontrollü olarak önceki üretim düzeyine ulaşmıştır. Bu kapsamda beyaz yaka çalışanlarımız evden hizmet vermeye, bir kısmı ise nöbetleşe olarak ofisten çalışmaya devam etmektedir. Girişlerde ateş ölçümü, maskeli çalışma, yemek, servis, üretim ortamlarında ve gelen tedarikçi ziyaretlerinde sosyal mesafeye göre gerekli düzenlemeler yapılmış halen de uygulanmaktadır.

Önümüzdeki döneme dair öngörünüz nedir?

Üretim ve hizmet sektörü olarak, hatta ictimai hayatımızda artık uzun vadede birtakım tedbirlerle yaşamaya alışmak durumundayız. Şu an uygulamakta zorlandığımız, sıkıldığımız tedbirler zamanla alışacağımız normal davranışlar haline gelecektir ve bu şekilde hayatımıza devam edeceğiz. Genç nüfusumuz, jeopolitik konumumuz, ayrıca son zamanlarda ülkemizin özellikle sağlık alanındaki başarısı gibi nedenlerden dolayı ülkemiz uluslararası alanda oldukça dikkat çekmiştir. Bunun da ülkemize, sektörümüze ürün, hizmet ve işbirliği konusunda olumlu yansıması olacağını düşünmekteyim.

___________________

Kaynak: www.aluart.com.tr