Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
B2B Pazarlama İçin Uygulamanız Gereken Stratejiler

B2B Pazarlama İçin Uygulamanız Gereken Stratejiler

Pazarlama Otomasyonu

Otomasyon konsepti, B2B (Business To Business) pazarlama için biçilmiş kaftandır. Kişiselleştirilmiş konseptleri ölçeklendirebilme fikri, şirket pazarlamacılarına tamamen yeni bir düzeyde potansiyel müşteri yetiştirme ve bu potansiyel müşterileri satış süreci boyunca güvenle takip edebilme yeteneği kazandırır. Geçtiğimiz yıl şaşırtıcı bir şekilde, birçok şirket pazarlama otomasyonunu uygun bir strateji olarak görmemiştir. Kendinize bir iyilik yapın – standart e-postanızın  ve CRM(müşteri ilişkileri yönetimi) güncellemelerinizin otomasyonunu yapmaya başlayın ve daha yaratıcı arayışlar için ne kadar boş vaktinizin olduğunu görün.

İçerik Pazarlama

B2B pazarında içerik pazarlama uzun yıllardır temel bir teknik olarak kullanılmış olsa da, çoğu şirket içerik pazarlamayı tam anlamıyla denkleme dahil etmemiştir. Artık sosyal medya ve bloglar sayesinde potansiyel müşterilerimizle çok daha fazla şey paylaşma imkanına sahibiz. Bu, mümkün olan en kısa zamanda harekete geçilmesi gereken bir stratejidir. Birçok B2B uzmanı, içerik pazarlamacılığını kullanmak istedikleri bir strateji olarak belirlemiş, ancak bunu yapacak zaman bulamamışlardır. Eğer çağı yakalıyorsanız, zamanında yaptığınız doğru eylemleriniz için daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kişiselleştirme

Potansiyel müşteriler, kişiselleştirilmiş hizmet talep ederler. B2B endüstrisi, daha küçük e-ticaret sitelerinin yaptığı gibi yapmalı ve içeriklerini mümkün olduğunca kişiselleştirmelidir. Örneğin; e-postalarınızda devinimli içerik eklentisini (dynamic content insertaion) günlük bir teknik olarak kullanmıyorsanız, günü yakalamanız gerekiyor.

Kanal Entegrasyonu

Çoklu kanala geçmek çok güzel, ancak bu kanalları, tek bir besleyici ve tatmin edici sürece entegre ettiniz mi? Sosyal medyadan, telefonlarınızdan, mesaj panolarınızdan ayrı ayrı veri listeleri toplayabilirsiniz. Ancak bu yöntemle yinelenen kayıtlar, modası geçmiş kayıtlar ve uygun olmayan müşteri adayları arasında boğulabilirsiniz. Satış kanalınız aracılığıyla potansiyel müşterilerinizi etkin bir biçimde izleyebilmek için, tüm kanallarınızı tek bir CRM’e yönlendirin.

Hesap Tabanlı Pazarlama

Hesap tabanlı pazarlamayı pazarlama otomasyonuyla birleştirmek, öngörülü şirketlerin ciddi olarak değerlendirdiği bir tekniktir. İçerisinde aynı zamanda satın alıcı profilleri oluşturma sürecinde, potansiyel müşteri gruplarını belirlemeyi ve büyütmeyi sağlayacak hesap tabanlı pazarlama özelliklerini içerek otomasyon hizmetlerine bakın.

Mobil Pazarlama

Tüm pazarlamacılar, mobil alana önem vermelidir. Google, mobil öncelikli dizinini zorunlu kıldı ve pop-up pencereler için ceza vermeye başlayacak. Tüm bunlar, ticaretin mobil alana taşınmasının popülerliğini kısa vadede kaybetmeyeceğinin bir göstergesidir. Mobil trafik artık web trafiğinin %50’sinden fazlasını oluşturuyor. 2018 yılında en iyi sonuçları elde etmek için mobil pazarlama yöntemlerinizi geliştirin.