Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Akustik Paneller Nerede Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Akustik Paneller Nerede Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Akustik düzenleme çalışmasının yapıldığı ortamlarda, konfora bağlı olarak verimliliğin arttığı ve ortam kalitesinin iyileştiği hatta kişilerin psikolojik olarak ortamlarda daha iyi hissettiği görülmektedir. Bu sebeple akustik panellerden yardım alarak yapılan düzenlemeler, iç mekân tasarımının önemli bir öznesi haline gelmiştir.

Özellikle iş veya eğitim sebebiyle bulunduğumuz kurumsal ofisler, okullar gibi insan sayısı ve buna bağlı olarak ses yoğunluğunun artış gösterdiği yerlerde ortam seslerinin iyileştirilmesi ve akustik sorunlar oluşmaması için düşünülen çözümlerden birisi akustik panellerdir. Her ortamın ihtiyacı olan akustik düzenleme farklıdır. Bu düzenleme ortam analizinin yapılması ve ihtiyaçların belirlenmesine bağlıdır. Bunun yanı sıra, müzik stüdyoları gibi gürültü kontrolü ve ses yankısının giderilmesinin maksimum önem kazandığı yerlerde de akustik paneller gibi profesyonel ürünlerden destek almak gerekir.

Sens | acoustic koleksiyonunda her zevke ve ortama göre akustik paneller bulabilmeniz, şık tasarımlar ile yaşam alanlarınızda akustik konforunuzu sağlamanız mümkün. Sens | acoustic’in yutucu panelleri; kişisel yaşam alanlarından kurumsal ofislere, profesyonel müzik stüdyolarından hi-fi sistemlerin yer aldığı odalara kadar pek çok mekâna uyum sağlıyor. Montaj kolaylığı, mobil akustik panellerin kolay taşınabilir olması gibi sebepler Sens | acoustic serisini farklı kılıyor.

Bu blog yazısı Yapı Kataloğu İçerik Ekibi tarafından Sens firması için hazırlanmıştır.