Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
2020 için 8 Banyo Trendi: Tasarım, Renk ve Karo Fikirleri

2020 için 8 Banyo Trendi: Tasarım, Renk ve Karo Fikirleri

1. Modern Banyo Tasarımları

Uluslararası tasarım sahnesindeki büyük isimler, banyo koleksiyonları üzerinde çalışıyor, çok çeşitli duş ve banyo aletleri yaratmak için üreticilerle buluşuyor ve işbirliği yapıyor. Konunun önemini ortaya koyan bir diğer şey de banyo tasarımındaki eğilimlerin gücü ve küresel gelişmelerden iç mekan tasarım eğilimlerinin herhangi bir bileşeni olarak doğrudan etkilenmeleri.

2. Kompakt Yaşam

Danimarkalı mobilya tasarım stüdyosu Norm Architects, Frame & Rest konutuna tasarladığı banyoda, şık bir modüler konsol ve mobilya sistemi ile birlikte zarif bir yatak ve puf da sunuyor. Yüzyıl ortası endüstriyel iç mekanlardan ilham alan ve İskandinav tarzının sadelik ve zarafete yönelik tutumunu yaratıcı İtalyan işçiliği ile birleştiren bu koleksiyon, çok yönlü banyo mobilyaları için pazar arayışını başarıyla karşılıyor.

3. Ahşap İşçiliği

Ahşap, soğuk seramiklerin yerini alıyor ve banyo ile yatak odası arasındaki akıllı birleşme, sıcak ve konforlu bir atmosfer yaratıyor. Duvardan tavana yayılan ahşap paneller temiz, modern tasarım için eşsiz bir ifade yaratıyor. Basitleştirilmiş şekiller ve bir materyal olarak ahşabın bolluğu, açık banyo konsepti için optik bir dinlenme sağlıyor.

4. Banyo Renk Trendleri

Tasarımı araştırıyoruz ancak banyo tasarımı için renk trendini asla unutmuyoruz. İki renkli kombinasyonlar, banyo tasarımı sahnesinde öne çıkıyor: iç kısmı beyaz, dış tarafı renkli veya tamamen siyah lavabo ve tuvaletlerin etrafında göz alıcı tonlarda seramiklerle yaratılan kombinasyonlar gibi.

Uçuk pembe tonları, nesnelerin çevresine ince bir kontur çizgisinin çizildiği banyo tasarımlarında zarif ve yumuşak bir atmosfer yaratıyor. Formlar, hacimler ve malzemeler arasındaki uyum ve zıtlıktan ilham alan koleksiyon, ince metal parçalar ve zarif mermer detaylarıyla saf ve havadar bir his uyandırıyor.

Modaya uygun bir renk ve dokusal ifadeye ilham veren bir diğer malzeme de beton. Beton banyolara, modaya uygun gri renk tonunda yeni, dinamik bir ifade veriyor.

5. Karo Trendleri ve Fikirleri

İlk olarak, karoların grafik desenleri ve 3 boyutlu ifadeleri sadeleşiyor. Mat ve perdahlı yüzeyler arasında şekiller, baskılar ve geometrik formların gözle görülür bir oyunu da göze çarpıyor. Üçgen şekiller ana yüzey ile boşlukların doldurulması arasında kontrast oluşturuyor. Renklere gelince denim mavisi tonları bu yeni koleksiyonlarda sıcak ve modaya uygun görünüyor.

İşlevsel olmanın ötesinde, karo kompozisyonları duvarlar ve zeminler için kolayca temizlenen bir yüzey de sunuyor ve koleksiyonun renk ve geometrik çeşitliliği arasında oluşturulabilecek desenler, modern bir sanat unsuru görevini de üstleniyor.

6. Modern Küvet Tasarımları

Bağlantısız küvet hem trend hem de son zamanlarda uluslararası tasarım sahnesinde çokça görülüyor. Küvetler artık banyoların sadece işlevsel bir ilavesi değil, mekana kattığı zevk ve estetik ile modern banyo tasarımının ayrılmaz bir parçası.

7. Mat Siyah Banyo Armatürleri Yükselişte

Mat siyah banyo armatürleri ile desteklenen koleksiyonun eklektik tarzı, herhangi bir banyo dekoruna zarif ve progresif bir özellik kazandırıyor. Koyu stili, klasik tasarımlarda veya her zaman etkileyici bir ifade sağlayacak yenilikçi kombinasyonlarda uygulanabilir.

8. Kontrastlarla Oynamak

Basit geometrik şekilleri zengin dokunsal elemanlarla birleştirin. Bu merak uyandırıcı diyalog herhangi bir çağdaş ortamda harika şekilde yaratılabilir.

Kaynak: Trendbook