SPA - Wellness / Fitness

SPA&Wellness ve Üniteleri, İç ve Dış Dekorasyon Ürünleri
Panele Ekle
Titiz Granit SPA&Wellness ve Üniteleri, İç ve Dış Dekorasyon Ürünleri

Titiz Mermer her büyüklük ve nitelikte SPA projeleri için uygulamalar gerçekleştirmekte ve özgün tasarımların altına imza atmaktadır. Geleneksel Türk Hamamlarının gelecek kuşaklara aktarılması ile başlayan yolculuk bugün dünyanın pek çok ülkesinde gerçekleştirilen SPA projeleri ve bu projeler için üretilen özel Türk Hamamları ile devam etmektedir. Titiz Mermer üretici kimliği ile geleneksel yapım tekniklerini modern malzeme ve teknolojilerle birleştirebilme kapasitesine sahiptir. Özenli ve layıkı ile hazırlanmış altyapıların üzerine inşa edilen üniteler şıklıkları, yüksek teknolojileri, misafirlerine ve işletmecilerine kolaylık ve ekonomi sağlayan düşük bakım ve uzun ömürleriyle beğeni toplamaktadır. Titiz Mermer üretilecek projenin ihtiyaçlarını göz önüne alarak yaptığı altyapı ve üst yapı seçimleri, ergonomik ve akılcı çözümleri ile uzun yıllar ilk günkü performansları ile çalışacak ve geleceğin antikaları haline gelecek özel ürünler üretmektedir. Titiz Mermer, mermer kullanarak Türk Hamamı ve Buhar Odalarının yanı sıra kendi tasarımı olan sıcak yataklar, buz çeşmeleri, banyolar, dekoratif iç mimari ürünleri, lavabo ve özel üretim tezgahlar, özel üretim sütunlar ve dış mekan ürünleri üretmektedir. Tüm üretimini Ümraniye’de bulunan fabrikasında gerçekleştirmekte, yetenekli ve geniş kadrosu ile aynı anda dünyanın birçok farklı ülkesinde proje uygulayabilmektedir. Tüm makine parkı kendi bünyesinde bulunan Titiz Mermer, bilgisayar kontrollü yüksek kesim hassasiyetine sahip robot kesim üniteleri, yüksek hassasiyet ve kaliteye sahip waterjet üniteleri ve yine mermer üzerinde çalışmak üzere özelleşmiş CNC üniteleri kullanmaktadır. Titiz Mermer’in motivasyonu daima en üst kalite seviyesi sağlamaktır. Ürettiğimiz bütün projeler bu yaklaşımın en doğal göstergesidir.

Atlas – Akıllı Türk Hamamı
Panele Ekle
Titiz Granit Atlas – Akıllı Türk Hamamı

Atlas, kompakt hacimler içerisine uygulanabilen, buna rağmen geleneksel Türk hamamının bütün özelliklerini bünyesinde barındıran yeni bir bakış açısıdır. Tasarım ve üretiminde kullanılan ileri teknoloji hafif ve güçlü çelik konstrüksiyon üzerine inceltilmiş doğal mermer kaplamaların elektrikle hızla ısıtılması imkanını vermektedir. Aynı şekilde ısıtılan göbektaşı geleneksel bir Türk hamamının konforunu günümüz modern mekanlarına taşımaktadır. Buhar odası modu, ısıtılmış duvar ve göbektaşı ile bir araya gelen yoğun ve tekin buhar ile maksimum konfor sağlamaktadır. Türk hamamı geleneğini yansıtan ve tamamen el işçiliği ile ortaya çıkarılan pano ve kurna, geleneksel Türk hamamının vazgeçilmez öğeleridir. En üst kalite tek parça mermer oyularak el emeği ile yapılan kurna ve pano, yine 500 yıllık gelenekle elde yapılan İznik çini süslemeler ile tamamlanmaktadır.

Türk Hamamı
Panele Ekle
Titiz Granit Türk Hamamı

Titiz Mermer Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkeleri için hamam, buhar odası, kar çeşmesi, sıcak yatak gibi birçok Spa&Wellness ekipmanının tasarım ve üretimini gerçekleştirmektedir.

Buhar Odası Tasarım, Proje, Uygulama ve Donanımları
Panele Ekle
SAUNADEKOR SPA SOLUTIONS Buhar Odası Tasarım, Proje, Uygulama ve Donanımları

Yüksek nem oranı ve düşük sıcaklık ilkesine dayanan banyo türüdür.Mozaik seramik doğal taş malzemelerle kaplanabilir.Tavanı eğimli ve zeminde su gideri olmalıdır.Sıcaklığı 40-50 °C, nem oranı % 80 oranındadır.Her ölçüye uygun imalat ve montajı yapılabilir.Buhar jeneratörü ile yoğun buhar elde edilir. Hizmetlerimiz; Wellness ve SPA ana konsepti geliştirme hazırlık ve ön etüd-proje çalışmaları, kesin proje, uygulama projeleri, teknik şartnameler, metraj, keşif, maliyet analizi uygulama ve anahtar teslim

Türk Hamamı Tasarım, Proje, Uygulama ve Donanımları
Panele Ekle
SAUNADEKOR SPA SOLUTIONS Türk Hamamı Tasarım, Proje, Uygulama ve Donanımları

Geleneksel Türk Hamamı; günümüze kadar gelen en önemli su yapılarından olan Türk hamamları Türk banyosunun Anadolu hamam kültürü ile biraya gelmesinden ortaya çıkan bir yapı türüdür. Yıkanma eyleminin yanı sıra sosyalleşme mekânları da olan hamamlar kökleri derinlere uzanan sosyal ve kültürel bir alışkanlıktır. Hizmetlerimiz; Wellness ve SPA ana konsepti geliştirme hazırlık ve ön etüd-proje çalışmaları, kesin proje, uygulama projeleri, teknik şartnameler, metraj, keşif, maliyet analizi uygulama ve anahtar teslim

Sauna Tasarım, Proje, Uygulama ve Donanımları
Panele Ekle
SAUNADEKOR SPA SOLUTIONS Sauna Tasarım, Proje, Uygulama ve Donanımları

İçerisinde sıcak ve kuru havanın bulunduğu insanların oturup uzanabileceği ahşaptan yapılmış sıcak hava banyosudur. Kabin sıcaklığı 80-95 °C, nem % 3-10 aralığında olmalıdır. Her ölçüye uygun imalat ve montajı yapılabilir. Hizmetlerimiz; Wellness ve SPA ana konsepti geliştirme hazırlık ve ön etüd-proje çalışmaları, kesin proje, uygulama projeleri, teknik şartnameler, metraj, keşif, maliyet analizi uygulama ve anahtar teslim

Hamam Tasarım ve Uygulama
Panele Ekle
Juno Spa Hamam Tasarım ve Uygulama

Türk Hamam kültürünün geleneksel çizgisini modern tasarımlarla birleştirip beğeninize sunuyoruz. Hem kültürümüzün yaşayacağı, hem de keyifli vakit geçirebilecek konseptlerle size hizmet vermek için çalışıyoruz. Mekânın büyüklüğüne ve tercihe göre kişiye özel tasarımlarımız ise uzman ekiplerimiz sayesinde hayat buluyor. Türk Hamamı JUNO da; geleneksel motiflerin modern tasarım ve işçilikle birleştirilmesi sonucu oluşturulur. Evlerine ve tesislerine bu zarafeti taşımak isteyenler için uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Sauna Tasarım ve Uygulama
Panele Ekle
Juno Spa Sauna Tasarım ve Uygulama

Juno; mükemmel bir saunanın tanıtımını sizden aldığı bilgiler doğrultusunda, sizin zevkinize ve mekânınızın mimarisine göre tasarlar ve mükemmel bir işçilikle uygular. Mimar ve mühendislerimiz tarafından yapılan tasarımlarda düşlerinizi harekete geçirmeye ve özgün tasarımlar üretmeye çalışırız. Alternatif ve teknolojinin olanaklarını kullanarak alışık olduğunuzun dışında, tamamen size özel bir sauna ortaya koymak öncelikli hedefimizdir. Size düşen; düşlediğiniz saunanın tanımını yapmanız. O saunayı tasarlamak, incelikle detaylandırmak ve ahşaba hayat katmak bizim işimiz.

Tuz Odası
Panele Ekle
Juno Spa Tuz Odası

Tuz odaları yer, tavan ve duvarların kaya tuzu ile kaplanmasıyla oluşturulur. Astım, bronşit gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan tuz odaları bir nevi sağlık terapi merkezi sayılır.

Türk Hamamı
Panele Ekle
Juno Spa Türk Hamamı

Sıcak su, göbek taşı, kese odaları denildiğinde akla ilk gelen Türk hamamı, geçmişten gelen hamam kültürünün günümüz modern teknolojisi ve beğenisi ile harmanlanması sonucu Juno Mermer farkı ile oluşturulur.

Buhar Odası-Aromaterapi Sistemleri
Panele Ekle
Juno Spa Buhar Odası-Aromaterapi Sistemleri

Buhar odası, saunanın aksine nem oranının %100’e ulaşması, sıcaklığın ise 40°C civarında olması, çeşitli aromatik kokuları buharla birlikte içeri verilmesiyle vucutdaki ölü derinin atılmasını kolaylaştırır.

Kar Çeşmesi, Macera Duş, Sıcak Yatak
Panele Ekle
Juno Spa Kar Çeşmesi, Macera Duş, Sıcak Yatak

Kar çeşmesi: Saunadan çıktıktan sonra vücudu şoklamak için yapılmış özel bir sistem. Macera duş: Dünyada ve Türkiye’de yeni tanınan bu sistem, şekliyle ve farklı su oyunlarını ses, ışık ve sisle destekleyerek duş almayı dahada keyifli hale getirir.

SPA&Wellness ve Donanımı, Türk Hamamı
Panele Ekle
Titiz Granit SPA&Wellness ve Donanımı, Türk Hamamı

Titiz Mermer uzmanlık alanı olan Türk Hamamı tasarım ve üretiminde çizgiyi yukarı taşımaktadır. Geleneksel Türk Hamam geleneğinin modern malzemeler ile yorumlanmış yeni örneklerinden biri olan hamam bir Titiz Mermer klasiği olan “işlevsellik ve şıklık” teması etrafında şekillenmekte. Özenli bir altyapı çalışması üzerine inşaa edilen üniteler sızdırmazlık, homojen ısınma, su tahliyesi, kaymaz yüzeyler gibi birçok teknolojik ek içeriyor. Titiz Mermer Türk hamamının yanısıra, buhar odaları, sıcak yataklar, buz çeşmeleri, dekoratif iç mimari tasarım ve üretimleri de gerçekleştirmektedir. Tüm bunların yanında SPA&Wellness genel mekânlarının da tasarım ve üretimini gerçekleştiren Titiz Mermer, Ümraniye’de bulunan showroomunda misafirlerini adeta bir müze atmosferi ile karşılayan çok sayıda ünite sergilemektedir. Büyük ve farklı nitelikte özel tasarım ve uygulamaları gerçekleştiren Titiz Mermer, CNC ve WaterJet makine parkına sahiptir.