Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Anadolu Cam
Anadolu Cam

Anadolu Cam

1957 yılında Ankara’da kurulan Anadolu Cam San. ve Tic. Ltd. Şti. şu anda merkezi İstanbul olmak üzere Gebze/Kocaeli ve Pendik/İstanbul şubeleriyle çağın gerekliliklerine uyumla her gün yenilenerek faaliyetlerine devam etmektedir.
 
1970 yılında Şişecam kuruluşu olan Trakya Camtaş Düz Cam Pazarlama A.Ş.’den ‘’YETKİLİ CAM SATICILIĞI’’ unvanını alarak ilk bayilik faaliyetlerine başlamıştır. 1976 yılında İstanbul’daki ilk faaliyetlerine Soğanlık’ta başlamış, akabinde Kadıköy ve Şeyhli gibi İstanbul’un çeşitli semtlerinde kurduğu atölye ve fabrikalarla hizmetlerine devam etmiştir. 1998 yılında ‘’ISICAM YETKİLİ ÜRETİCİLİĞİ’’ unvanını alarak ısıcam üreticiliğine başlamıştır. 1990’lı yıllarda devreye soktuğu otomatik sistem Jumbo cam kesim makineleriyle istihdamını arttırmış ve 2005 yılında makine parkuruna eklenen cnc makinaları ve Finlandiya’dan gelen temper makinesi ile kapalı çalışma alanını 14000 m²’ye yükseltmiştir. Temper hattının devreye girmesi ile birlikte otomotiv sektörüne (tren, otobüs, v.b.), dayanıklı tüketim malları sektörüne (buzdolabı rafları, duşakabin camları, mobilya cam ve aynaları v.b.) ve balkon kaplama camları sektörüne cam teminine başlamıştır. 2009 yılında faaliyete başlayan bombeli cam üretim parkuruyla beraber iç ve dış mimari ihtiyaçlarına yönelik bombeli cam üretimiyle ürün yelpazesini çeşitlendirmiştir.
 
2015 yılından itibaren kapalı alan kapasitesini 32.000 m² alana çıkaran Anadolu Cam, beş farklı temper parkuru ve üç farklı ısıcam üretim parkuruyla birlikte Avrupa’nın en önemli makinelerine sahip fabrikalarıyla yurt içi ve yurt dışı taleplere daha hızlı ve çağın gerekliliklerine göre cevap verebilme kapasitesini arttırarak, her gün yenilenerek hizmet sunmaya ve ülkesine değer katmaya devam etmektedir.