OSB ürünleri modern yapı uygulamaları ve daha birçok farklı uygulamalar için mükemmel çözümler sunmaktadır. Basit anlamda OSB ürünü, uzun ve ince imal edilmiş birçok yonganın üç ayrı katman halinde, birbirlerine dik açı ile yönlendirilmiş ve katmanlaşmış olarak sıkıştırılması ile oluşmaktadır. Bu üretim tekniği sebebi ile OSB ürünleri formunu muhafaza etmekle beraber, yüksek seviyede mekanik performans sağlamaktadır. OSB, çam gibi yüksek kalitedeki iğne yapraklı ağaçlardan imal edilmektedir. Bu ağaçlardan elde edilen yongalar dikkatlice kurutulduktan sonra sentetik reçine ve parafin emülsiyonu ile birlikte yüksek basınç ve sıcaklıkta sıkıştırılmaktadır. SFC tarafından üretilen OSBler son derece dikkatli kontrol edilen üretim süreci sayesinde üstün teknik özellikler sağlamanın yanında, ahşabın tüm doğal özelliklerini de muhafaza etmektedir.

Uygulama Alanları

Döşemeli mobilya imalatlarının taşıyıcı konstrüksiyonlarında Dekoratif malzeme olarak Raf üretiminde Nakliye için ambalaj üretiminde (sıvı nakliyesi hariç) Nakliyede yükün sıkıştırılması için Bina inşaatlarında panel, taban, duvar ve kolon kalıplarında İç mekân imalatlarında duvar panelleri, zemin panelleri ve konstrüksiyonlarında Demonte edilebilen prefabrike ahşap evlerin yapımında Çatı kaplamaları altında Fuar stand imalatlarında

Teknik Özellikler

Yüksek seviyede boyutsal stabilite, homojenlik, düzgün yoğunluk dağılımı Minimum kalınlık toleransı ve hacimsel değişiklik Su buharı yayılımına karşı yüksek direnç Mükemmel eğilme, basınç ve gerilme mukavemeti sağlama Birleşim uygulamalarında mükemmel basınç mukavemeti sağlama Mükemmel vida/çivi tutuculuğu Ana aks üzerindeki yüksek baskıya karşı dayanıklılık Tüm geleneksel ahşap bağlama elemanları ile sabitlenebilme Geniş ebat yelpazesi Tüm geleneksel ahşap işleme aletleri ile işlenebilme.

Kalite Garanti Belgeleri

EN 300, EN 13986

Marka

SFC Kastamonu

Firma Ürün İlişkileri

Üretici

Etiketler
Ahşap panel Ahşap levha MDF panel Yönlendirilmiş yonga levha Bitirme İşleri

Satış Noktaları