Yukarı Git

Yapı Sektöründen Haberler


Fibrobeton’dan ‘Kendini ve Çevreyi Temizleyen’ Devrimsel Bir Ürün, Fibro-T

Fibrobeton, geliştirdiği yeni inovatif ürünü Fibro-T® ile dünya GRC sektöründe bir yeniliğe daha imza attı.
 

AB’nin AR-Ge Fonundan Kastamonu Entegre'ye 1 Milyon TL'nin Üzerinde Hibe

Kastamonu Entegre, dünyanın en yüksek bütçeli sivil araştırma programı Horizon 2020’nin desteklediği ECOBULK Projesi kapsamında 1 Milyon TL’nin üzerinde hibe almaya hak kazandı.
 

TYSR - Türk Yapı Sektörü Raporu Açıklandı

Yapı-Endüstri Merkezi, 22 yıldır aralıksız yayımladığı “Türk Yapı Sektörü Raporu”nu bu yıl uzman ekonomistlerin geleceğe yönelik değerlendirmesiyle birlikte açıkladı.
 

Renkli bir yıl için aradığınızdan fazlası Baumit’de

Dış cephe boya ve kaplamaları ile geniş bir renk ve ürün seçeneğine sahip Baumit, 2017 yılında bu ürün grubu ile ön planda olacak.
 

Autodesk Infraworks 360, siz hala denemediniz mi?

Infraworks 360 plancılar, mühendisler ve tasarımcılar gibi birçok farklı disiplin için tasarlanmış bulut tabanlı 3 boyutlu tasarım ve iletişim platformu
 

GROHE AG’nin Enerji Yönetim Sistemine Onay

Sürdürülebilirlik ve enerji verimliliğini temel marka değerleri olarak benimseyen GROHE AG, ISO 50001 standardına tam uyum sağlayarak, Enerji Yönetim Sertifikasyonu’nun sahibi oldu.
 

KALE KİLİT Zengin ve Yenilikçi Ürünleri ile ANFAŞ Otel Ekipmanları Fuarı'nda Tam Not Aldı.

Otellerde ve turistik tesislerde en çok tercih edilen marka olan Kale Kilit, sektöre yönelik zengin ve yenilikçi ürün yelpazesiyle fuarda büyük beğeni topladı.
 

Dünyayı Korumaya Yardım Eden Zehnder Radyatörler, Otellerde Yerini Alıyor

Bir havlupan ile dünyayı korumanın mümkün olduğunu hiç düşünmüş müydünüz?
 

Türkiye’nin İlk Şehir Hastanesinin Tercihi AKG Gazbeton

AKG Gazbeton blok ve lento ürünlerinin kullanıldığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk “Şehir Hastanesi” Yozgat’ta açıldı.
 

JCB 540-200 Loadall'un sonuncusu Düzce'de gerçekleşti.

STFA grup şirketlerinden SİF İş Makinaları, distribütörlüğünü yaptığı dünyanın önde gelen iş makinası üreticilerinden JCB’nin geliştirdiği, Türkiye’nin ve dünyanın ilk ve tek rotasyonsuz 20 metre erişimli teleskobik yükleyicisi JCB LOADALL 540-200’ün tanıtımlarına hız kesmeden devam ediyor.
 

Kalebodur, Mermerin Doğal Görünümünü Luxury Marbles ile Mekanlara Yansıtıyor.

Yüzyıllardır seçkin mekânları süsleyen mermerin doğal görünümü, Kalebodur’un özel üretim teknolojisi sayesinde, doğadakine eş ve en gerçekçi desenlerle seramik karolara yansıyor.
 

İZODER: “Süre Kalmadı, Teşvik Var, Her Usta Belgesini Alsın”

Yapı sektörü çalışanlarına Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olma zorunluluğu getirilmesiyle birlikte, Türkiye’de mesleklerin yeniden tanımlanmaya başlandığını belirten İZODER Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen önemli uyarılarda bulundu.
 

AGT Usta Eğitimleri ile Sektöründe Çıtayı Yükseltiyor!

Kapıdan parkeye, ahşabın olduğu her iç mekanda ürün yelpazesiyle çözümler sunabilen AGT, usta eğitimleri ile de sektörüne değer katmaya ve çıtayı yükseltmeye devam ediyor.
 

Şişecam 2015 Faaliyet Raporu ile Dünya'da En İyi 100’e girdi

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu 2015 Faaliyet Raporu ile dünyanın en prestijli faaliyet raporu yarışmalarından ARC’de yapılan ikinci değerlendirme sonucunda dünya çapında en iyi ilk 100’e girdi.
 

Türk Ytong 53. Yılını Kutladı

Yapı sektörünün lider ve yenilikçi kuruluşu Türk Ytong Sanayi A.Ş., 53. kuruluş yıl dönümünü kutladı.
 

RİGİPS, Gerçekleştirdiği Enerji Tasarrufu Projeleri ile 75 Bin Ağacı Doğaya Kazandırdı.

Doğal kaynakların korunmasının öneminin farkında olan ve bu konuda aktif olarak çalışarak öncü konuma ulaşan Saint-Gobain Rigips, sürdürdüğü enerji tasarrufu ve enerjinin verimli kullanımı projeleriyle 75 bin ağacı doğaya kazandırdı.
 

2017 Yılında Teşvikler Ekonomiyi Canlandıracak

Türkiye İMSAD 2016 yılı 4. Gündem Buluşmaları’nda hükümetin açıkladığı teşvik paketlerinin ekonomiyi canlandırmak için önemi vurgulandı.
 

Bu yıl Mono Electric'in Sponsor Olduğu Archiprix-TR 2016 Sonuçları Açıklandı!

Türkiye’deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak, yapıcı bir rekabet ortamı yaratmayı hedefleyen Archiprix-TR, 21. yılında 44 üniversiteden toplam 256 proje başvurusu alarak rekor katılıma imza attı.
 

LAMP 83’ten 2017 Aydınlatma Çözümleri

Aydınlatma sektöründe son teknoloji ve uzun ömürlü ürünleriyle dikkatleri çeken LAMP 83, 2017 aydınlatma trendlerini mekanlara getiriyor.
 

LEED Yeşil Bina Sertifikası Alan İlk 10 Ülke İçinde Türkiye 2016 Yılında 8. Sıraya Yükseldi!

USGBC (Amerikan Yeşil Binalar Konseyi) Türkiye'nin Dünya'da en yaygın ve tanınan yeşil bina sertifika sistemi olan LEED sertifikası alan ilk 10 ülke arasında Türkiye'nin 8. olduğunu açıkladı.
 

BASF, Eksiksiz Boya Bölümü Çözümleri İçin Chemetall'ı Satın Aldı

BASF, Boya Bölümü’nün daha eksiksiz bir çözüm sağlayıcı olması amacıyla Albemarle'nin global yüzey işleme şirketi Chemetall'ı satın alarak portföyünün kapsamını genişletti.
 

AGT, Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri Sektörü’nün ilk Ar-Ge Merkezini Kurdu

Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri sektöründe yeni teknolojiler geliştirerek katma değeri yüksek ürünler ortaya çıkarma misyonuyla hareket eden AGT, inovasyon alanındaki öncü girişimlerine bir yenisini daha ekledi.
 

Çanakkale Seramik, ‘Crocodile’ Serisi ile Mekanlara Gerçekçi Bir Görünüm Kazandırıyor

Her bir karo seramiğin modüler döşenmesi ile karoya yeni bir boyut getiren Crocodile serisi, mekanlara gerçekçi ve yaşayan bir görünüm kazandırıyor.
 

ARCHIPRIX-TR 2016 21. Yılında 256 Proje Başvurusu İle Rekor Katılıma İmza Attı!

Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ortaklığıyla düzenlenen ulusal mimarlık öğrencileri bitirme projeleri yarışması“ARCHIPRIX-Türkiye 2016” başvuruları rekor katılım sayısına ulaştı.
 

Baumit, Dış Cephe Isı Yalıtım Uygulamalarında Kritik Değerlere Dikkat Çekiyor.

Avrupa’da 30 ülkede faaliyet gösteren Baumit, İnovasyon Merkezi’nde farklı iklim koşulları ve mevsimler arası ısı farklılıklarına yanıt verebilecek yüksek standartlarda ürünler geliştiriyor.
 

Kalekim’den, Zorlu Kış Şartları İçin Mükemmel Çözüm: ‘Wintertech’

Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim, (-10) °C’de dahi yapılara uygulama imkanı sağlayan yenilikçi ürünü ‘Wintertech’ ile zorlu kış şartlarında bile inşaatların durmaması için mükemmel bir çözüm sunuyor.
 

İTO, İstanbul KOBİ'lerine 150 Milyon Lira Kredi ile Nefes Aldırmayı Hedefliyor!

İstanbul Ticaret Odası üyesi KOBİ’lerin 150 bin lira üst limitle yararlanabileceği 'Nefes Kredisi' için başvurular 12 Aralık 2016 Pazartesi günü başlıyor.
 

Dubai Big5'ta Kalekim Rüzgarı Esti

Kalekim, Dubai’de düzenlenen dünyanın önemli yapı fuarlarından ‘Dubai The Big5 Show’da yenilikçi ürünleriyle büyük ilgi gördü.
 

AKG Gazbeton, Sektörel Performans Ödülü'ne Layık Görüldü

Kocaeli Sanayi Odası'nın 2008 yılından bu yana verdiği “Sanayi Kuruluşları Sektörel Performans Değerlendirme” ödülüne AKG Gazbeton İşletmeleri layık görüldü.
 

GROHE, Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde İlk Üçte

Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nden üst üste üçüncü kez ödülle dönen GROHE, bir kez daha ülkenin en sürdürülebilir üç şirketinden biri oldu.
 

Ege Vitrifiye’ye TSE’den “ÇİFT YILDIZ BELGESİ”

Türkiye’nin önde gelen vitrifiye üreticilerinden Ege Vitrifiye Sağlık Gereçleri ve Ticaret A.Ş. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen TSE çift yıldız belgesini almaya hak kazandı.
 

PETRA The Flooring Co, Clerkenwell Koleksiyonu'nu Tanıtıyor

PETRA The Flooring Co., Milliken’in Clerkenwell Koleksiyonu’nu Türkiye’de müşterilerine sunuyor. Koleksiyonda öne çıkan tasarım “Three Corners”, bölgenin mimari öğelerinden biri olan ve Smithfield’s Market’ta görülen üçgen strüktürden esinleniyor.
 

Thyssenkrupp’tan Özel HoloLens Uygulamaları

thyssenkrupp, dünya çapındaki asansör hizmetleri operasyonlarında bundan böyle Microsoft’un HoloLens teknolojisini kullanacağını duyurdu.
 

Yenilikçi Ürünleri ile Trendleri Belirleyen Kastamonu Entegre’den Yeni Parke Serisi: Boutique

Parke sektörünün ana markaları Floorpan ile Artfloor’u daha da yukarı seviyeye taşımayı amaçlayan Kastamonu Entegre, ileri teknoloji ile üretilen ve estetik görünümleriyle ön plana çıkan markalarına bir yenisini ekliyor; Boutique.
 

Avrasya Tüneli Tüp Geçiş Projesi BTM’ye Emanet

Son yıllarda Türkiye’de gerçekleştirilen büyük projelerden olan Avrasya Tüneli Tüp Geçiş Projesi’nin bazı bölümlerinin su yalıtımı BTM ürünleri kullanılarak gerçekleştirildi.
 

Moyap, Yapı İzmir 2016 Fuarı'nda da Yer Aldı.

Satış faaliyetlerine Mayıs 2016 tarihinde başlayan MOYAP, Yapı İstanbul 2016 fuarından sonra Yapı İzmir 2016 fuarında da yer aldı.