Endüstriyel Kolon ve Perde Kalıpları

Genel anlamda dolu gövdeli H20 ahşap kirişlerin çekmeye ve gerilmeye dayanıklı çelik kuşaklara kuvvet aktarabilen kuşak bağlantı klipsleri ile bağlanması ve bu şekilde oluşan karkasın 18 veya 21 mm lik kalıp kontraplağı (plywood) ile kaplanması ile oluşur. Perde kalıbın her iki yüzeyşne gelen basınçlar, kalıp içine bırakılmış PVC borulardan geçen sapmalar (Tie-rod) ile karşılıklı aktarılır ve taşıtılır. Bu ankrajlama sistemi ile 90 kN çekme yükü taşıyabilir.


Kolon Kalıpları fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Kolon Kalıpları teklifinizi hemen alın!

Teklif İste Panele Ekle
Etiket:
Kalıp sistemi Perde-kolon kalıp sistemi Kolon kalıbı
Ürün Hakkında
1Uygulama Alanları

Kullanılan ara parçalar (filler plate) sayesinde her türlü projeye ve projenin farklı kısımlarındaki geometrilerine rahatlıkla adapte edilebilirler. Sistemin taşıma kapasitesi yüksek olduğundan çok yüksek perde ve kolonların dökülmesi mümkündür.

2Teknik Özellikler

Alt-üst payanda, H20 ahşap kiriş, çalışma konsolu, plywood, çelik kolon kuşağı
Kalıp statik özellikleri Alman DIN 18218 normuna göre yapılmaktadır. Projedeki farklı beton yükseklikleri için perde kalıbı H20-H20 birleştirme elemanı kullanılarak hızlı, güvenli ve doğru bir şekilde yükseltilebilir.

3Kalite Garanti Belgeleri

ISO 9001:2000, ISO 14001:2004, TSE, TSEK