Yukarı Git

Güvenlikli Cephe İskelesi/AL 70

Marka
Firma ve Ürün İlişkisi:
Üretici
Hizmetler:
Ön Etüd/Fizibilite, Proje, Danışmanlık, Kontrolluk
İskele Sistemleri fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için İskele Sistemleri teklifinizi hemen alın!
Mesa İmalat
Mustafa Kemal Mah. Kayı Cad. No:92/A Yenikent, 06946, Sincan, Ankara, Türkiye
0312-2773300
0312-2773700
Facebook
Twitter
Linked-in
Kısa Tanım
MESA AL 70 ahşap, alüminyum ve çelik malzeme kombinasyonlarından mamul çalışma platformlarıdır. Kademeli alan uzunlukları farklı yapılara en iyi uyumu sağlar ve fazladan iskele kurulumunu gereksiz kılar.
Öz ve dikey yüklerin aktarımı doğrudan dikey çerçevelerde yer alan platform kafa parçaları tarafından üstlenilmekte olup bu da ek bir güvenlik sağlamaktadır. MESA AL 70 iskele platformlarında dışa taşan bölümler yoktur. Entegre edilmiş platform askıları bu elemanların hasar görme riskini belirgin bir şekilde en aza indirgemektedir. Nakliye basitleşmekte, depolama için az yer gerekmektedir.
MESA AL 70'de çapraz payandalar dış tarafta yer alırlar, çalışma alanı tüm kapsamı ile kullanılabilir.
Çapraz payandalar dikme ve kalas eksenine ne kadar yakın bağlanırlarsa eksantriklik ve bunun sonucunda ortaya çıkan kayma (deplasman) momentleri o kadar düşük olur. Bu ise sistemin taşıma kapasitesi rezervlerini muhafaza eder.
MESA AL 70 korkuluk ve çapraz payandaların dikey çerçeveyle birleşmeleri sağlam, kendinden emniyetli kilit pimler sayesinde gerçekleşir. Korkuluk itildiğinde özel bir şekle sahip bulunan korkuluk kilit pimleri kendiliğinden açılır, böylelikle korkuluk her iki kilit pim aynı anda kullanılarak takılabilir. İskele az sayıdaki ana elemanlar sayesinde çok kısa sürede ve güvenli bir şekilde kurulabilmektedir. Kurulum işleminde elemanlar kolaylıkla birbirine takılır ve kendinden emniyetli kilit pimlerle sabitlenirler. Çelik elemanların tamamı sıcak galvanize olup uzun ömürlü bir kullanıma yönelik tasarlanmışlardır.
Dış tarafta yer alan çapraz payandaların sabit, statik açıdan ideal tanımlanmış bağlantı noktaları sayesinde iskele MESA AL 70 kurulum esnasında kendiliğinden dik pozisyonu alır.
MESA AL 70'in sağladığı zaman tasarrufu kurulan her bir katla birlikte artmaktadır. Şakul ayarı avantajı sayesinde tek bir defa ayar yapılması yeterlidir. İlave edilen diğer iskele katlarında ayarlama kendiliğinden gerçekleşmektedir. Yıldız bulonlara sahip üst çapraz travers, iskele kalaslarının kolay ve kayma emniyetine sahip bir şekilde asılabilmelerine hizmet etmektedir. Sırt korkuluklarının ve diğer elemanların kilitlenmesi, kendinden emniyetli kilit pimleri sayesinde gerçekleşir. Çelik dikey çerçeveler farklı yükseklikte ve genişlikte temin edilebilir.
Teknik Özellikler
MESA AL 70 korkuluk ve çapraz payandaların dikey çerçeveyle birleşmeleri sağlam, kendinden emniyetli kilit pimler sayesinde gerçekleşir. Korkuluk itildiğinde özel bir şekle sahip bulunan korkuluk kilit pimleri kendiliğinden açılır, böylelikle korkuluk her iki kilit pim aynı anda kullanılarak takılabilir. Iskele az sayıdaki ana elemanlar sayesinde çok kısa sürede ve güvenli bir şekilde kurulabilmektedir. Kurulum işleminde elemanlar kolaylıkla birbirine takılır ve kendinden emniyetli kilit pimlerle sabitlenirler. Çelik elemanların tamamı sıcak galvanize olup uzun ömürlü bir kullanıma yönelik tasarlanmışlardır.
Kalite Garanti Belgeleri
TSE