Yangın geciktirici, su bazlı boyadır, yapıların yangından 120 dakikaya kadar korunması için geliştirilmiş, genleşerek yangın yalıtımı sağlayan intumesan yapıdadır. Sürülerek uygulandığı yüzeyde kuruyarak eksiz bir tabaka oluşturur. Mükemmel alev geciktirici özelliğe sahiptir, yangın anında kimyasal reaksiyona girerek şişer ve yüzeydeki sıcaklığın kritik derecelere yükselmesini engeller. Su geçirimsiz olup; su buharı geçirgendir. Bu özelliği sayesinde, uygulandığı yüzeyin nefes almasını engellemez. Ahşap, beton, prefabrik ve çelik yapılarda kullanıma son derece elverişlidir.

Uygulama Alanları

Her türlü sıvalı, boyalı ve boyasız iç ve dış yüzeylerde Beton, ahşap ve çelik yapılarda Çatılarda, yangın merdivenlerinde Yanmazlık istenen tüm mekânlarda Okul, kreş, hastane, tiyatro ve sinema salonlarında Alçıpan duvar bölmeleri ve tavanlarda Bacalarda Termik santral ve endüstriyel yapılarda, fabrikalarda Askeri tesislerde kullanılabilir.

Teknik Özellikler

Renk: Beyaz veya istenen renklerde Yoğunluk: 1,25±0,05 kg/lt Katı madde (ağırlıkça): %50 ± %2 PH: 7-9 Kuruma süresi: 6 saat Uygulama sıcaklığı: + 5 °C üstünde Çekme mukavemeti: + 23 °C'de 2 N/mm Yanma geciktirici özellik: TS EN 13823:Mart 2010 standardına göre yapılan muayene ve deneylerde TS ISO 11925-2 konulu 02.2012 tarih/139921 No’lu muayene ve deney rapor sonucuna göre TS 13501-1/OCAK 2010 Çizelge 1 B S1 d0 kriterlerine uygundur.

Kalite Garanti Belgeleri

TSE, ISO, CE, Antifire Paint Plus - Teknik Şartname, Tds - Isonem Antifire Paint Aleve 180 Dakika Dayanım Test Raporu, Aleve 180 Dakika Dayanım Test Raporu2, Renk Kartelası (Çözünürlük ve Işık Farklılıklarından Dolayı Renk Tonları Değişiklik Gösterebilir)

Marka

Isonem

Firma Ürün İlişkileri

Üretici, İhracatçı, Satış Pazarlamacı

Etiketler
Yangın geciktirici boya Yangına karşı koruyucu boya Yangın yalıtımı

Satış Noktaları