1969’da kuruldu. Ülkemizdeki, özellikle toplu konuta yaklaşımı tamamıyla değiştirerek insanı ve binayı çevresiyle birlikte ele alan bir anlayışı hayata geçiren MESA zaman içinde ‘konutta marka’ olmayı başardı. Mesken Sanayii ibaresi, konutta seri üretimin hedeflendiğinin göstergesidir. Ülkedeki diğer uygulamalardan, hem "ölçek’’ hem de "çevresiyle bitmiş, kaliteli konut ve yaşam alanları" ana fikri ile ayrılır.

Uygulama Alanları

Konut başta olmak üzere sanayi, turizm, ticaret, sağlık ve eğitim yapıları ile altyapı tesisleri inşaatı/tünel kalıp, her türlü çelik kalıp, iskele (Mesa İmalat veTic. A.Ş.), doğrama ve prefabrike eleman üretimleri

Teknik Özellikler

Konut başta olmak üzere sanayi, turizm, ticaret, sağlık ve eğtim yapıları ile altyapı tesisleri inşaatı / Tünel kalıp, her türlü çelik kalıp, iskele (Mesa İmalat ve Tic. A.Ş.) doğrama ve prefabrik eleman üretimleri.

Kalite Garanti Belgeleri

ISO 9001 (2008) 2 adet, ISO 14001 (2004) 2 adet, OHSAS 18001 (2007) 2 adet

Referanslar

Bahçeşehir Toplu Konutları (İstanbul), Capitol Alışveriş Merkezi (İstanbul), Espark Alışveriş Merkezi (Eskişehir), Koru Sitesi (Ankara), Parkoran Konutları (Ankara), Çengelköy'de Mesa (İstanbul), MIA Pinepark Tatil Köyü (Mersin), Vakıf GYO İş Merkezi (Ankara), Mesa Yalıkavak Evleri (Muğla), Panorama Plaza (Riga), Maximus Toptancılar Merkezi (Varşova), Papirus İş Merkezi (İstanbul), Türkiye Müteahhit Birliği Genel Merkez Binası (Ankara), Çamlıca'da Mesa (İst), Kartall Mesa (İst), Sahill Mesa (İst), Tema İstanbul (İst), Park Mozaik (Ankara), Mesa Koza 66 (Ankara)

Etiketler
Villa, konut ve toplu konut inşası Müteahhitlik hizmeti

Satış Noktaları