Yukarı Git

Yağ Ayırıcı

Marka
ACO
Firma ve Ürün İlişkisi:
Üretici, Satış Pazarlamacı
Hizmetler:
Proje, Danışmanlık, Bakım Servis
Yağ Ayırıcı Sistemler fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Yağ Ayırıcı Sistemler teklifinizi hemen alın!
ACO Yapı Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti.
Büyükdere Cad. No:151 Yonca Apt. B-Blok D:20, 34394, Zincirlikuyu, İstanbul, Türkiye
0212-3475254
0212-3475257
Etiketler: yağ ayırıcı
Kısa Tanım
Bina veya yapının pissu tesisatındaki sıvı atıkların ihtiva ettiği; katı yağ, sıvı yağ, nişasta, petrol gibi yanıcı atıklar; kum, tortu ve diğer zararlı maddeler bina veya yapı tesisatına, kanalizasyona, arıtma tesisine zarar vermektedir. Pissu tesisatından bu atıkları ayırmak gerekmektedir. Bu ayırma işlemi yapan ekipmana ayırıcı adı verilir.
Uygulama Alanları
Yağ ayırıcılar, hayvansal ve bitkisel yağların şehir drenaj sistemine ulaşmadan tutulmasını sağlar. Bu yüzden hayvansal ve bitkisel yağların kullanıldığı veya üretildiği ticari ve endüstriyel tesislerde kullanılmalıdırlar.
Teknik Özellikler
Ayırıcılar; ayrıştırılan malzemelerin ve suyun yoğunluk farkı prensibine göre çalışırlar. Bunun için, akışkan ara bölmelerde tutularak ve hızı kesilerek; yerçekimi ve itme kuvvetlerinin etkisine maruz bırakılır. Ayırıcılara giren atık su içindeki, kaba tortu, kum, çamur ve iri taneleri; ayırıcıya zarar vermeden tutmak için ayırıcıdan önce "Tortu Tutucu" denen ekipman kullanmak gereklidir. Ayırıcılar; bakım ve temizleme kolaylığı açısından içinden rahat ve kolay atık su geçiş özelliğine sahip olmalıdır.
Ayırıcılar üç ana grupta toplanır:
Yağ ayırıcılar: Hayvansal katı ve sıvı yağları ayrıştırır.
Petrol ayırıcılar: Mineral sıvı orijinli petrol, dizel, fuel oil, yağlama yağı ve makine yağını ayrıştırır.
Özel ayırıcılar: Nişastayı ayrıştırır.
Kalite Garanti Belgeleri
EN normlarında ISO 9001 sertifikalı
ACO fabrikalarımızda imal edilmiştir.