<p> AlpinaSilan Nevo&rsquo;nun, silikon teknolojisi ile g&uuml;&ccedil;lendirilerek yaratılan y&uuml;ksek dayanım g&uuml;c&uuml;, yeni &lsquo;renk ve y&uuml;zey koruma teknolojisi&rsquo; sayesinde bir kat daha artırılarak en &uuml;st&uuml;n seviyeye &ccedil;ıkarılmıştır. &lsquo;Renk ve y&uuml;zey koruma teknolojisi&rsquo;, yeni nesil silikonlar, pigmentler, akrilik bağlayıcılar ve silisyum esaslı dolguların olağan&uuml;st&uuml; uyumu ve optimizasyonu ile oluşturulmuştur. Boya sekt&ouml;r&uuml;nde 2001 yılında AlpinaSilan ile başlayan silikonlu silinebilir i&ccedil; cephe boyaları kulvarı, sekt&ouml;r&uuml;n en &ouml;nemli &uuml;r&uuml;n grubu haline gelmiştir. Bu kulvar renk ve y&uuml;zey koruma teknolojisi sayesinde en &uuml;st performansa ulaştırılmıştır. İpeksi mat&reg; dokusu ışığı yansıtarak ortamda ferahlık hissi uyandırır. Geliştirilmiş y&uuml;zey kullanım performansı sayesinde silinme ve dayanım &ouml;zellikleri daha da g&uuml;&ccedil;lendirilmiştir. Dış koşullara karşı artırılmış s&uuml;rt&uuml;nme direnci sayesinde sık kullanılan alanlarda dahi &ouml;nerilir. &Ouml;rt&uuml;c&uuml;l&uuml;ğ&uuml; y&uuml;ksektir. Uygulandığı y&uuml;zey ile b&uuml;t&uuml;nleşir. &Ccedil;atlama, kabarma ve d&ouml;k&uuml;lme yapmaz.</p>

Uygulama Alanları

İpeksi mat® parlaklığına sahip AlpinaSilan Nevo, saten alçı, macun ve astarlama gibi alt zemin hazırlığı yapılmış yüzeylerde, yeni ve düzgün iç yüzey duvar ve tavanlarda daha önce boyanmış ve rengini kaybetmiş eski boyalı iç yüzeylerde, cam tekstili ve duvar kağıdı üzerine son kat boya olarak uygulanır. Daha önce boya uygulaması yapılmış eski boyalı yüzeylerde de, boyadan önce yüzeysel zımpara ve Alpina Astar uygulaması yapılmalıdır.

Teknik Özellikler

Temiz su ile %10 inceltilerek iki kat uygulama tavsiye edilir. Kuruma süresi:(20°C, %65 HR): Dokunma kuruması: 30 dakika Katlar arası bekleme süresi: 4 - 6 saat Son kuruma: 24 saat Not: İkinci kat uygulamaya 4 saatten önce kesinlikle başlanmamalıdır. Maksimum örtücülük; bekleme süresine dikkat edildiği ve astar uygulaması yapıldığı durumlarda elde edilir. Yüzey düzgünlüğüne ve emiciliğine bağlı olarak tek katta 55 - 80 ml/m² arasında değişir. 1 lt ile tek katta 13-18 m² arası yer boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

Kalite Garanti Belgeleri

TS EN 9011, TSE EN ISO 14001, TSE 5808/2006

Marka

AlpinaSilan Nevo

Firma Ürün İlişkileri

Üretici

Etiketler
Boya İç yüzey boyası Su asıllı boya İç duvar boyası

Satış Noktaları