Uzay çatı sistemleri; boru, küre ve cıvatalardan oluşan, yalnızca eksensel yük taşıma prensibine dayalı, büyük açıklıklar geçebilen üç boyutlu çelik makas çatı sistemleridir.

Uygulama Alanları

Hiper marketler, alışveriş merkezleri, kültür merkezleri, konferans salonları, fuar alanları, fabrika binaları, depo binaları, hangarlar, otobüs terminalleri, yüzme havuzları, spor kompleksleri ve salonları, müzeler, havaalanları, hastaneler, bina cepheleri, kubbeler.

Teknik Özellikler

İki doğrultuda çalışan taşıyıcılardır. Dolayısıyla optimum yük dağılımı sağlarlar. Eğilme ve kesme yükü almadan sadece eksenel basınç ve çekme yüklerini aktaran elemanlardan oluşurlar. Ayrıca optimizasyona da uygundurlar dolayısıyla malzeme tasarrufu sağlarlar. Düğüm noktalarında eksantirisite olmadan tam eksenel bağlantılı kafesler oluşturulabilir. Modüler ve prefabrikasyona uygundurlar. Yüksek dereceden hiperstatiktirler. Bir elemanın herhangi bir nedenle görev yapamayacak duruma gelmesi halinde diğer elemanların bu yükün yeniden dağıtılarak paylaşma kabiliyeti vardır. Bu özellik, yangın, deprem v.b. ani göçmelere yol açan durumlarda çok önemli bir üstünlüktür. Hafifliği ve yük dağıtım özelliği nedeniyle alt yapıya aktardığı yükler daha azdır. Demonte edilip tekrar kurulabilirler. Sahada birleşimler tamamen civatalıdır. Sahada ( mesnetler hariç) kaynak, boya, boya tamiri v.s. gerektirmez.

Kalite Garanti Belgeleri

ISO 9001:2008, EN 1090-2 (CE Markalama), ISO 3834-2, TUCSAmark, GOST-R, CNERIB 2014

Ürün Seri No

5388528

Marka

USKON®

Firma Ürün İlişkileri

Üretici

Hizmetler

Proje, Uygulama, Montaj

Etiketler
Çelik çatı sistemi Prefabrike çelik yapı Prefabrike yapı sistemi Uzay kafes sistemi Çelik konstrüksiyon yapı sistemi

Satış Noktaları