Yukarı Git

Mineteko Zemin Kaplamaları

Şerifali Mah. Kutup Sok. No:50 Mineteko İş Merkezi Kat:3, Ümraniye, İstanbul, Türkiye

Firma Hakkında

Firmamız 1992 yılında Mineflo adı altında kurulmuştur.PVC sektöründe kazandığımız tecrübe geniş ürün yelpazesiyle istekleriniz doğrultusunda sizlere yardımcı olmanın gururunu yaşadık ve yaşayacağız bugüne kadar müşteri memnuniyetini ilke edinmiş firmamız tüm yönetici ve çalışanları ile bu ilkeye sadık kalarak aynı hasasiyetle çalışmalarına devam etmektedir.
 
1992 yılında deneme amacıyla ithal edilen PVC yer döşemelerindeki küçük  miktarda satışlar, izleyen yıllarda katlanarak büyümüş, 1995 yılında milyon metre kareler mertebesine ulaşmıştır. 1995 yılından sonra, bir çok yabancı firma ile  distribütörlük anlaşmaları yapılmış, yurt içi tanıtım ve reklam çalışmalarına ağırlık verilmiş ve bu sayede, Türkiye’de PVC yer döşeme malzemelerinin adı ile özdeşleşmiştir. Sektördeki gelişmeler ve PVC yer döşeme malzemelerinin yurt içinde de imalatı hız kazanınca bu isim, 2005 yılında varılan bir anlaşma sonucu yerli üretim yapan bir firmaya devredilmiş ve şirket adı, Mineteko olarak değiştirilmiştir.
 
PVC yer döşemelerinin, 1998 yılından itibaren özellikle resmi kurum ve kuruluşlarında, ofis, hastane, eğitim kurumları v.b mekanlarda alternatif zemin kaplama malzemesi olarak kabul görmesi sonucunda, firmamız sektöründeki lider konumunu sağlamlaştırmıştır. Bu arada PVC yer döşemelerinin yanı sıra karo halı ve yükseltilmiş döşeme gibi diğer zemin kaplama malzemelerinin de satış ve uygulamasına başlanmıştır.