Türkiye’nin ilk ve tek kalsiyum aluminat çimentosu ISIDAÇ 40 ticari ismiyle 2002 yılından itibaren ilk kez ve sadece Çimsa tarafından üretilmektedir. Kalsiyum aluminat çimentosu portland çimentolarının çok ötesinde mukavemet kazanma özelliklerine sahiptir.

Uygulama Alanları

Havaalanı pistleri, köprü, baraj savakları, otoyollar ve döşeme yolları, madencilik, boru ve atıksu mühendislik uygulamalarında, kanalizasyon sistemlerinin iç kaplamalarında, hayvan barınaklarında, endüstriyel kazanlarda, merdivenlerde, lentolar ve hatıllarda, toplama rögarlarında, fabrika zeminlerinde ve prekast eleman imalatlarında kullanıma uygundur. ISIDAÇ 40 belirli oranda portland çimentosu ile karıştırıldığında priz süresini azaltma-uzatma imkânı vermektedir. Bu özelliği ile yapı kimyasalı uygulamalarında ani sertleşen tıkaç harcı, tamir harcı, kendiliğinden yerleşen şap imalatlarında kullanılır. Isıya dayanıklı agregalarla birlikte kullanıldığında 1300 °C' ye kadar sıcaklık dayanımına sahiptir.

Teknik Özellikler

Normal çimentoların 28 günde kazandığı mukavemeti ISIDAÇ 40, 6 saatte kazanabilir. Çok yüksek aşınma mukavemeti, sülfat ve asit direncine sahiptir. Yüksek hidratasyon ısısı sebebiyle, soğuk havalarda (-10 °C sıcaklığa kadar) uygulama imkânı sağlar.

Kalite Garanti Belgeleri

TSE, CE, EN 14647

Marka

Çimsa

Firma Ürün İlişkileri

Üretici

Etiketler
Çimento Priz hızlandırıcı beton katkısı

Satış Noktaları