Çelik Hasır

Çelik hasır, kangal demirin soğuk haddeden geçirilerek çekilmesi, özel yöntemler ile nervürlenmesi ve çelik haline getirilmesi ile üretilen, yüksek mukavemetli beton çeliğidir. Çelik çubuklar birbirine nokta kaynağı ile ve milimetrik hassasiyette, özel makinesi ile bağlanır. Bu yöntemle imal edilen çelik hasırlar esas olarak, geniş satıhlı dikey ve yatay betonarme elemanların teçhizat malzemesi olarak kullanılmaktadır.


Çelik Hasır fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Çelik Hasır teklifinizi hemen alın!

Teklif İste Panele Ekle
Etiket:
Çelik hasır
Ürün Hakkında
1Uygulama Alanları

Her türlü binanın betonarme döşeme ve duvarlarında, endüstriyel yapıların çeşitli konstrüksiyonlarında, münferit ve radye temellerde, taban betonlarında, prefabrike elemanların üretiminde, kanal ve kanaletlerde, tünel kalıp uygulamalarında, ayrıca otoyol ve saha betonlarında, havaalanı pistleri, yüzme havuzları ve benzeri demir kullanılan her alanda başarı ile kullanılmaktadır.

2Teknik Özellikler

Şartnamelerde belirtilen tüm çelik hasır tiplerinin imalatları yapıldığı gibi, Q ve R tipi olmak üzere standart 2 çeşit çelik hasır üretimi de gerçekleştirilmektedir.
Malzeme: StIVbk – StIVbs
Akma sınırı: 6.500 kg/cm²
Çekme mukavemeti: 7.500 kg/cm²
Uzama %: 5,00 - 8,00

3Kalite Garanti Belgeleri

ISO 9001, TS 4559, DIN 488, BS 4483, ASTM-A 497