Yukarı Git

Bazalt Sonsuz İplik

Marka
Firma ve Ürün İlişkisi:
Genel Temsilci
Güçlendirici - Donatı Malzemeleri fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Güçlendirici - Donatı Malzemeleri teklifinizi hemen alın!
Spinteks Tekstil İnş. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi Nevzat Koru Cad. No:46, 20065, Denizli, Türkiye
0258-2692568
0258-2691320
Kısa Tanım
Sonsuz bazalt filamentlerinin biraraya gelmesi ile oluşan bazalt iplik formunun öne çıkan özellikleri yüksek mukavemetli olması, ileri düzeyde kimyasal dayanıma sahip olması, uzun hizmet ömürlü olması ve üstün elektrik yalıtımı özellikleridir. Bazalt iplik formu birçok parametrede S-glass ve E-glass ipliklere göre üstünlük göstermektedir ve karbon ipliğinin özelliklerine de yaklaşmaktadır. Çok yüksek ısı dayanımına sahiptir. Uzun süreli işlemlerde 680°C ‘ye kadar kısa süreli işlemlerde 900°C ‘ye kadar dayanım göstermektedir. Doğal kaya bazlı bu iplik Mohs skalasında 8-9 arası sertlik derecesine sahiptir. Mukavemeti çelik alaşımından 2.5 kat, E-Glass ipliğinden 1.3 kat daha fazladır.
Uygulama Alanları
Otomotiv endüstrisinde kullanılan kompozit malzemeler, sprey uygulama teknolojisi, bazalt kumaşlar, bazalt plastik ürünler, geotekstiller ve kumaşlar, su fıskiye filtreleri, gemi inşaat sektörü
Teknik Özellikler
Hafiflik, yüksek mukavemet, alkali ve diğer agresif kimyasallara karşı kimyasal ve korozyonda son derece yüksek kimyasal dayanımı.
Yüksek ısı, donma, nem ve sürtünme dayanımı, ses izolasyon özelliği, filtre özelliği, son derece yüksek kimyasal dayanımı, tuzlu su dayanımı, UV radyasyon dayanımı, yalıtkan karakter özelliği, çevre dostu.